WROCŁAW

Kłodzko. Zarzut zabójstwa 3-letniej dziewczynki ze szczególnym okrucieństwem. Była katowana od narodzin

Zarzuty zabójstwa małej Hani

Lucyna K. i jej konkubent Łukasz B. z Kłodzka przyznali się, że pobili 3-letnią córeczkę kobiety.

Powodem było to, że dziewczynka zmoczyła się do łóżka. Jak ustaliła prokuratura, Łukasz B. kopnął leżące na podłodze dziecko w brzuch.

Matce dziecka i jej konkubentowi, na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzut zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Sekcja zwłok wykazała, że mała Hania doznała bardzo poważnych obrażeń jamy brzusznej. Wyniki sekcji wykluczyły wersję zdarzenia podaną pierwotnie przez matkę, jakoby dziecko zasłabło, gdy polewała je zimną wodą.

Z ustaleń prokuratury wynika, że dziewczynka była często bita przez matkę i jej konkubenta. Podejrzani zadawali dziecku ciosy po plecach i po rękach, często polewali dziewczynkę lodowatą wodą.

Dziecko było katowane od narodzin.

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIĘCEJ: Tortury. Matka polewała 3-latkę zimną wodą. Dziecko zmarło

„To nie wychłodzenie z powodu polewania zimną wodą było przyczyną śmierci trzylatki z Kłodzka. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka została ciężko pobita. Poleciłem zatrzymać także ojca dziecka i postawić obu rodzicom zarzuty zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem” – powiedział Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

„Konkubent przyznał, że pobił trzyletnią Hanię z Kłodzka. Dziewczynka, miesiącami była bita i przechodziła piekło. Ostatniego dnia jej życia, sprawca, silnie kopnął dziecko w brzuch. Za takie bestialstwo prokurator będzie się domagać najsurowszej kary.

W sprawie tragicznej śmierci trzyletniej Hani z Kłodzka, na moje polecenie Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzut zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem dla matki i jej konkubenta” – dodał Ziobro.

Zarzut zabójstwa dziecka ze szczególnym okrucieństwem dla mieszkanki Kłodzka i jej konkubenta

Na polecenie Prokuratora Generalnego – Zbigniewa Ziobro Prokuratura Okręgowa w Świdnicy ogłosi zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem kobiecie oraz jej konkubentowi. Podejrzani w jednym z mieszkań w Kłodzku dotkliwie pobili 3-letnią córeczkę kobiety. Wskutek obrażeń dziecko zmarło.

Do zbrodni doszło w nocy z 19 na 20 lutego w śląskiej miejscowości Kłodzko. Dotychczas prokuratura analizowała wersję przedstawianą przez matkę dziewczynki. Kobieta złożyła wyjaśnienia, zgodnie z którymi niedługo przed zgonem dziecka za karę polewała je przez kilka minut zimną wodą. Podejrzana usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, czym doprowadziła do nieumyślnego spowodowania zgonu dziewczynki. Konkubent usłyszał zarzut znęcania się nad małoletnią poprzez stosowanie przemocy fizycznej w postaci klapsów czy szarpania.

Zbrodnia ta zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokurator będzie wnioskował o przedłużenie tymczasowego aresztowaniu wobec podejrzanej, a także o zastosowanie takiego środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.
(PK)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button