WROCŁAW

Włamał się do sąsiada. 8-latek wszedł przez balkon. Inspirował się filmami

Wrocław

Kilkuletni chłopiec włamał się do mieszkania po tym jak obejrzał filmy dostępne w internecie.

Do tego zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na wrocławskim Śródmieściu. Opiekunowie nie mieli pojęcia o całym zajściu. Łupem dziecka padły zabawki, pieniądze, sprzęt elektroniczny. Policjanci podkreślają, że incydent ten jest ostrzeżeniem nie tylko dla rodziców, ale całego społeczeństwa, a treści dostępne w internecie mogą mieć znaczny wpływ na zachowanie młodych osób.

W ostatnim czasie policjanci z komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście wezwani zostali do nietypowego zdarzenia, w którym to udział miał 8-letni chłopiec. Okazało się, że małoletni mieszkaniec jednego z osiedli, inspirowany filmami w internecie, dokonał kradzieży z włamaniem do mieszkania swojego sąsiada.

Łupem chłopca padły zabawki, pieniądze, sprzęt elektroniczny, a do mieszkania małoletni sprawca dostał się przez drzwi balkonowe. Podczas gdy włamywacz wynosił skradzione rzeczy został przyłapany przez jednego z sąsiadów.

Bardzo zdziwieni całą sytuacją byli opiekunowie dziecka. Najpewniej nie mieli pojęcia o tym, na jaki pomysł wpadł ich syn. Mimo wszystko zgodnie z procedurą sytuację opiekuńczą chłopca sprawdzi teraz sąd rodzinny.

Incydent ten jest ostrzeżeniem dla rodziców i społeczeństwa jako całości, że treści dostępne w internecie mogą mieć znaczny wpływ na zachowanie dzieci. Wystarczy jedno nieodpowiednie wrażenie, aby młody umysł zaczął naśladować niebezpieczne zachowania.

Wszyscy musimy być bardziej świadomi tego, co nasze dzieci oglądają w internecie. Kontrola rodzicielska oraz rozmowy na temat tego, co nasi podopieczni widzą, są kluczowe w zapobieganiu takim sytuacjom.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button