WROCŁAW

Kompletnie pijana przewoziła samochodem swoje dzieci

Powiat milicki

Ogromną nieodpowiedzialnością wykazała się 44-letnia kobieta, która mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, kierowała samochodem osobowym wioząc ze sobą dwoje swoich dzieci.

Pijana kierująca została zatrzymana przez innego kierowcę, który widząc przed sobą Peugeota jadącego „zygzakiem” zajechał drogę temu pojazdowi i uniemożliwił dalszą jazdę, po czym o wszystkim powiadomił Policję. Teraz oprócz kary za popełnione przestępstwo drogowe kobiecie grozi przepadek równowartości pojazdu, którym kierowała!

Kwadrans przed godziną 18 w piątek 7 czerwca br. policjanci zostali wezwani na interwencję w okolice miejscowości Rakłowice w powiecie milickim (woj. dolnośląskie). Według przekazanego zgłoszenia doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kobiety kierującej samochodem osobowym.

Na miejscu policjanci zastali świadka zdarzenia – mieszkaniec Wrocławia, wskazał funkcjonariuszom osobowego Peugeota, którym kierowała kobieta będąca prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Świadek powiedział policjantom, że chwilę wcześniej jechał za tym pojazdem i zaobserwował, że niebezpiecznie poruszał się całą szerokością jezdni jadąc tzw. zygzakiem. Podejrzewając, że osoba kierująca tym samochodem może być pod wpływem alkoholu, świadek wyprzedził Peugeota, po czym zatrzymał swój pojazd na drodze zmuszając tym samym do zatrzymania także Peugeota. Wtedy też podszedł do pojazdu i wyjął ze stacyjki kluczyki od jej samochodu uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że Peugeotem kierowała 44-letnia mieszkanka Krotoszyna. Samochodem jechały także dzieci kierującej, tj. 16-letnia dziewczynka i niespełna 6-letni chłopczyk. Niestety podejrzenia świadka szybko się potwierdziły – przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości kierującej Peugeotem wykazało w jej organizmie aż 2,3 promila alkoholu! W związku z tym policjanci zatrzymali nietrzeźwej kobiecie prawo jazdy, a samochód którym kierowała przekazali osobie przez nią wskazanej. Dzieci, które jechały pojazdem wraz z nietrzeźwą mamą zostały przekazane pod opiekę przybyłemu na miejsce członkowi rodziny zatrzymanej kobiety.

Postępowanie jest w toku – kobiecie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie wsiadać za kierownicę pojazdu po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button