WROCŁAW

Pijana za kierownicą wypadła z drogi i dachowała. Podróżowała z rocznym dzieckiem

Dolnośląskie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło 24 maja na jednej z dróg powiatu zgorzeleckiego.

Pojazd marki BMW, za kierownicą którego siedziała 38-latka, wypadł z drogi i dachował. Sytuacja była niezwykle groźna, tym bardziej że kobieta podróżowała wraz z rocznym dzieckiem. Szybko wyszło na jaw, co mogło być przyczyną tego zdarzenia. Mieszkanka powiatu lubańskiego była nietrzeźwa. Co więcej, gdy na miejsce przyjechał ojciec dziecka, aby się nim zaopiekować, okazało się, że oboje rodzice byli poszukiwani…

Oficer dyżurny zgorzeleckiej komendy powiatowej (Dolny Śląsk) otrzymał informację o zdarzeniu, podczas którego pojazd marki BMW miał wypaść z drogi i dachować. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego ze zgorzeleckiej jednostki. Jak ustalili mundurowi, pojazdem kierowała mieszkanka powiatu lubańskiego, która była nietrzeźwa. 38-latka miała w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu! Co gorsza, kobieta podróżowała wraz z rocznym dzieckiem! Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic poważnego nie stało się.

Jednak to nie koniec tej historii, ponieważ na miejsce zdarzenia przyjechał ojciec dziecka, aby się nim zaopiekować. Wówczas okazało się, gdy rodzice rocznego maleństwa zostali sprawdzeni w policyjnych systemach, że zarówno kobieta jak i 43-latek byli poszukiwani.

Teraz 38-latka za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Przypominamy, że zgodnie z art. 178 a Kodeksu karnego: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button