WROCŁAW

Wiózł o 29 osób więcej. Kierowca otrzymał wysoki mandat

Dolnośląskie

Policjanci ruchu drogowego z Góry zatrzymali do kontroli drogowej białego busa, za kierownicą którego siedział 50-letni mężczyzna.

Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu oraz przewożonego w nim ładunku funkcjonariusze odkryli poważne naruszenie obowiązujących przepisów, które mogło przyczynić się do ogromnej tragedii na drodze. Mundurowi ujawnili bowiem w przedziale ładunkowym auta 29 osób, które podróżowały w sposób zagrażający ich życiu i zdrowiu. Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca przewożący swoich pasażerów w tak niebezpiecznych warunkach został ukarany wysokim mandatem karnym i na trzy miesiące stracił prawo jazdy.

W miniony weekend funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Górze (Dolny Śląsk), podczas patrolowania podległego rejonu służbowego, w jednej z miejscowości powiatu górowskiego zatrzymali do kontroli drogowej białego busa marki Iveco.

Podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu oraz przewożonego w nim ładunku policjanci odkryli poważne naruszenie obowiązujących przepisów, które mogło przyczynić się do ogromnej tragedii na drodze. Gdy mundurowi otworzyli drzwi powierzchni ładunkowej iveco, ich oczom ukazał się przerażający obraz. W części auta przeznaczonej do przewozu towaru, znajdowało się 29 osób, które podróżowało, stojąc bądź siedząc na skrzynkach! Abstrahując od faktu, iż kierowca złamał prawo, przewożąc o 29 osób więcej, niż wynosi dopuszczalna ich liczba określona w dowodzie rejestracyjnym (3 osoby), to przede wszystkim naraził on życie i zdrowie swoich pasażerów. W sytuacji uczestniczenia Iveco w zdarzeniu drogowym, podróżujące w nim bez jakiegokolwiek zabezpieczenia technicznego osoby najprawdopodobniej odniosłyby poważne obrażenia bądź nawet mogłyby zginąć.

Kierowca, 50-letni obywatel Ukrainy, za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany wysokim mandatem karnym, a ponadto policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące. Miejmy nadzieję, że przez ten okres mężczyzna uzmysłowi sobie, jak wielką tragedię mógł spowodować na drodze i nigdy więcej nie popełni tak poważnego wykroczenia.

Pamiętajmy, że to kierowca odpowiada za bezpieczeństwo wszystkich osób, które znajdują się w prowadzonym przez niego pojeździe. Niedopuszczalne jest, aby pasażerowie podróżowali bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, nie mówiąc o przewożeniu ich w miejscach do tego nieprzeznaczonych, co stwarza realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia.
(KPP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button