INNE

Igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020. Biało-czerwoni z kolejnymi medalami

Dotychczasowe krążki reprezentacji Polski

W Tokio trwają igrzyska paraolimpijskie.

30 sierpnia Marzena Zięba zdobyła brązowy krążek w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii +86 kg.
Wcześniej tenisista stołowy Rafał Czuper zgarnął srebro, który gra na wózku.

W niedzielę Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem został mistrzem olimpijskim z wynikiem 20.02 m.

Tego dnia Patryk Chojnowski został złotym medalistą w tenisie stołowym.
Chojnowski (w klasie 10) pokonał Francuza Mateo Boheasa 3:0 (11:8, 11:5, 12:10).

To już 13. krążków dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Nasi reprezentanci dotychczas wywalczyli trzy złota, trzy srebra i siedem brązów. W klasyfikacji generalnej znajdują się na 17. pozycji.

Dotychczasowe medale biało-czerwonych na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio:

30 sierpnia – Marzena Zięba z brązowym krążkiem w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii +86 kg.

30 sierpnia – srebro zgarnął grający na wózku tenisista stołowy Rafał Czuper.

29 sierpnia – Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem został mistrzem olimpijskim.

29 sierpnia – Patryk Chojnowski złotym medalistą w tenisie stołowym.

28 sierpnia – Natalia Partyka, Karolina Pęk i Maksym Chudzicki z brązowymi medalami w tenisie stołowym.

27 sierpnia – Róża Kozakowska w rzucie maczugą zdobyła złoty medal.

27 sierpnia – srebro w biegu na 100 m w klasie T47 zdobył Michał Derus.

27 sierpnia – po brąz w pchnięciu kulą w kategorii F55 sięgnął Lech Stoltman.

26 sierpnia – brązowy krążek Justyny Kozdryk w podnoszeniu ciężarów w kat. 45 kg.

25 sierpnia – Adrian Castro zajął drugie miejsce w szermierce kategorii B.

25 sierpnia – pierwszy medal dla Polski zdobyli Marcin Polak i jego pilot Michał Ładosz. Jest to brąz w kolarstwie torowym na 4000 metrów.

Paraolimpiada potrwa do 5 września. Do japońskiej stolicy pojechało 89 reprezentantów Polski w 12 dyscyplinach.