WARSZAWA

Warszawa. Kierowco! Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty mandatu

Nie daj się oszukać!

Kolejny raz strażnicy miejscy informują o fałszywych wezwaniach do zapłaty mandatu wkładanych za wycieraczki samochodów na warszawskich ulicach.

Przypominamy – wezwania od Straży Miejskiej są wezwaniami do stawiennictwa, a nigdy – do zapłaty.

Już drugi raz w ostatnim czasie, ktoś usiłuje wyłudzać pieniądze metodą „na wezwanie do zapłaty”. Druczki znajdowane przez kierowców za wycieraczkami samochodów noszą oznaczenia warszawskiej Straży Miejskiej i mają umożliwiać rzekome opłacenie mandatu.

Przypominamy: znalazłeś za wycieraczką „powiadomienie” zachęcające do zapłaty mandatu?

To oszustwo! Nie skanuj kodów, nie wpisuj linków. Jeśli masz wątpliwość – skontaktuj się z wybranym oddziałem terenowym: kliknij by poznać dane kontaktowe.

Kolejne fałszywe wezwania zauważono na Pradze-Północ. Ale nie tylko tam grasują oszuści, próbujący wyłudzić Twoje pieniądze. Za wycieraczkami pojazdu strażnicy wykryli druczek z logo Straży Miejskiej m.st. Warszawy i kodem QR, którego zeskanowanie powoduje przeniesienie na podejrzaną stronę. Na ulotce znajduje się informacja o wysokości nałożonego mandatu z kuszącą propozycją, że jeśli wpłacimy kwotę w ciągu doby, kara za wykroczenie zostanie zmniejszona o połowę. To jednak przynęta, która ma na celu jedno: pozyskanie dostępu i wyczyszczenie konta ofiary.

To druga w odstępie kilku dni próba oszustwa „na wezwanie do zapłaty”. Dlatego jeszcze raz przypominamy: NIGDY nie stosuj się do nakazów wpłat umieszczanych na ulotkach znalezionych za wycieraczkami auta. Z wezwaniem od Straży Miejskiej należy zgłosić się do Oddziału Terenowego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button