WARSZAWA

Uderzał pokrzywdzonego młotkiem. Sprawcy brutalnego rozboju aresztowani

Warszawa

Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn w wieku od 42 do 59 lat.

Dwójka z nich usłyszała zarzuty za rozbój oraz została tymczasowo aresztowana. Może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Z kolei pokrzywdzony w tej sytuacji usłyszał zarzuty za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego dopuścił się jesienią 2022 roku wobec kolegi jednego z tymczasowo aresztowanych.

Cała historia rozpoczęła się kilka lat temu. Pomiędzy mężczyznami mieszkającymi na tym samym osiedlu powstał sąsiedzki spór, m.in. o kota. W ostatnim czasie 31-latek wracał z pracy do domu. W pewnym momencie przy ulicy Bartoszewicza zaczepiło go trzech znanych mu mężczyzn, którzy zaczęli go bić. Jeden ze sprawców uderzał pokrzywdzonego schowanym w reklamówce młotkiem. Całe zajście przerwali policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego, którzy po chwili przybyli na miejsce zdarzenia. Zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, a poszkodowanemu udzielili pomocy medycznej. Przy jednym z podejrzanych znaleźli nożyczki, drugi z kolei na widok funkcjonariuszy odrzucił młotek. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone. Okazało się, że sprawcy chcieli ukraść pieniądze 31-latkowi, z którym mieli konflikt trwający już kilka lat. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał licznych obrażeń, w tym głowy. Został przetransportowany do szpitala.

Zatrzymanych doprowadzono do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Wszyscy mieli w granicach dwóch promili alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu dwóch z nich usłyszało zarzuty dotyczące rozboju, za co może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na użycie niebezpiecznego przedmiotu kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ stosując wobec 44 i 59-latka tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu poddali całą sytuację szczegółowej analizie. Okazało się, że 31-latek jesienią 2022 roku spowodował u kolegi jednego z tymczasowo aresztowanych ciężki uszczerbek na zdrowiu. Wówczas dotkliwie pobity 47-latek doznał poważnych obrażeń głowy.

Dzięki skutecznym działaniom śródmiejskich policjantów sprawcy rozboju poniosą konsekwencje, a 31-latek usłyszał zarzuty za wcześniej popełnione przestępstwo.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button