WARSZAWA

Próba podpalenia synagogi Nożyków w Warszawie. 16-latek zatrzymany

Stolica

Policjanci z Komendy Rejonowej Warszawa I wspólnie z policjantami z KSP, przy współpracy z ABW zatrzymali 16-letniego mężczyznę, obywatela Polski w jednym z mieszkań na terenie warszawskiego Bemowa.

Ma to związek ze zdarzeniem, do którego doszło 1 maja w nocy na terenie synagogi Nożyków przy ul. Twardej w Warszawie.

Wytężona praca operacyjna oraz zaangażowanie wszystkich służb, zarówno policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, Komendy Stołecznej Policji oraz funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego doprowadziły do ustalenia i zatrzymania mężczyzny. Do zatrzymania doszło około godziny 20.00, w jednym z mieszkań na terenie warszawskiego Bemowa. Osobą podejrzewaną o rzucenie butelką z łatwopalną cieczą (koktajlem Mołotowa) w budynek synagogi okazał się być 16-letni obywatel Polski.

Od pierwszych minut po zdarzeniu do działań włączyli się policjanci wszystkich pionów w Komendzie Stołecznej Policji i jednostkach jej podległych, a także funkcjonariusze ABW. Priorytetem było przede wszystkim szybkie ustalenie osoby i jej zatrzymanie.

Nie ma i nie będzie tolerancji wobec takich zachowań. W każdym przypadku naruszenia przepisów prawa, każda osoba zostanie pociągnięta do odpowiedzialności.

16-latkowi grozi do 10 lat więzienia. Nie chciał wyjaśnić dlaczego to zrobił. Nie był w przeszłości karany.

Prokuratura przeprowadzi śledztwo z artykułu 163 Kodeksu karnego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button