KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Turyn gospodarzem 66. Konkursu Piosenki Eurowizji 2022

Eurovision Song Contest 2022

Włoskie miasto Turyn wygrało wyścig o miano gospodarza 66. Konkursu Piosenki Eurowizji, pokonując 16 innych konkurencyjnych ofert.

Konkurs odbędzie się w PalaOlimpico we wtorek 10, czwartek 12 i sobotę 14 maja 2022 roku.

Stolica Piemontu będzie trzecim włoskim miastem, które będzie gospodarzem tej imprezy po Neapolu (1965) i Rzymie (1991), dzięki wspaniałemu zwycięstwu Måneskina w Rotterdamie.

Turyn jest położony u podnóża Alp. To miasto słynie z galerii i muzeów, parków i placów, pałaców i zamków, a także wspaniałych przykładów architektury renesansowej, barokowej, rokoko, neoklasycystycznej i secesyjnej.

Jeśli szukasz czegoś innego niż „Spaghetti Western”, wkrótce odkryjesz, że Włochy to znacznie więcej niż „kraina pizzy i Sambuca”.

W rzeczywistości sam region Piemontu słynie z serów Montebore, Castelmagno i Robiola di Roccaverano, Salsiccia di Bra (kiełbasy), wołowiny z Piemontu, paluszków chlebowych Grissini, wina Barolo, wermutu, białych trufli, orzechów laskowych i oczywiście Nutelli.

Kierownik Wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji, Martin Österdahl, powiedział:

„Turyn jest idealnym miastem gospodarzem 66. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Jak widzieliśmy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006, PalaOlimpico ma wszystkie wymagania potrzebne do zorganizowania globalnego wydarzenia na taką skalę i byliśmy pod wielkim wrażeniem entuzjazmu i zaangażowania miasta Turyn, które w maju przywita tysiące fanów.

Będzie to pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się we Włoszech od 30 lat i wraz z naszym nadawcą Rai jesteśmy zdeterminowani, aby uczynić go wyjątkowym.”

Wielki Finał odbędzie się w PalaOlimpico w sobotę 14 maja, a półfinały 10 i 12 maja.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button