ŚWIAT

Putin straszy broną jądrową. Dekret o częściowej mobilizacji podpisany. Zostanie powołanych 300 tys. rosyjskich rezerwistów

Wojna na Ukrainie

21 września Władimir Putin w orędziu do narodu poinformował o rozpoczęciu  częściowej mobilizacji.

– Tylko „rezerwiści” będą podlegać poborowi – powiedział rosyjski prezydent.

– Do służby wojskowej będą powoływani tylko obywatele, którzy obecnie znajdują się w rezerwie, a przede wszystkim, którzy służyli w siłach zbrojnych, posiadają określone zawody wojskowe i odpowiednie doświadczenie – dodał.

W Kodeksie karnym wprowadzono słowa „mobilizacja” oraz „stan wojenny”. Prawdopodobnie granice kraju zostaną zamknięte dla mężczyzn w wieku od 18 do 65 lat.

Rosjanie masowo kupują bilety lotnicze do: Yerevan, Tbilisi i Istanbul.

W jej ramach zostanie powołanych 300 tys. rezerwistów.

Putin mówił m.in. o wyzwoleniu całego terytorium Donbasu czy o „referendach” na terenach Chersonia, Doniecka, Ługańska oraz Zaporoża (od 23 do 27 września).

Zbrodniarz wojenny kolejny raz straszy użyciem broni jądrowej tym, którzy wspominają o niej, bo „Róża wiatrów może obrócić się w ich kierunku”. Wg niego „Rosja użyje wszystkich dostępnych środków”, bo „przewyższa zagraniczny sprzęt wojskowy w wielu komponentach”.

– Zachód próbuje zniszczyć Rosję. Szantażuje Rosję bronią nuklearną. Ich celem Zachodu jest osłabienie i zniszczenie Rosji. Do walki z nazistami na Ukrainie potrzebna była i jest specjalna operacja. Terror reżimu kijowskiego jest coraz straszniejszy – podsumował Putin.

Rada Federacji poparła uproszczone nabycie obywatelstwa przez obce wojsko.

Referenda mają być przeprowadzone m.in. w nieuznawanych republikach Doniecka i Ługańska.

Siły specjalne Putina otrzymały rozkaz przygotowania się do rozproszenia zapowiedzianych na dziś protestów antywojennych.

Rosyjska Duma Państwowa przyjęła poprawki dotyczące kary pozbawienia wolności do 10 lat za dobrowolne poddanie się, zaostrzenia kary za dezercję, a także wprowadzenia do kodeksu karnego pojęć „mobilizacji”, „stanu wojennego”, „czasu wojny”.

210. dzień „wojny trzydniowej” – Mychajło Podolak

Mychajło Podolak, doradca Wołodymyra Zełenskiego, napisał, że Rosjanie dostali „prezent” od Putina, tj. mobilizację, zamknięte granice i blokady rachunków bankowych czy więzienie za dezercję.

„210 dzień „wojny trzydniowej”. Rosjanie, którzy domagali się zniszczenia Ukrainy, otrzymali:

1. Mobilizację.

2. Zamknięte granice, blokady rachunków bankowych.

3. Więzienie za dezercję.

Wszystko jest nadal zgodnie z planem, prawda? Życie ma świetne poczucie humoru.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button