ŚWIAT

Kijów. David Cameron spotkał się z Zełenskim. Ukraina potrzebuje jak najszybciej broni

Wojna na Ukrainie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Kijowie z Sekretarzem Stanu ds. Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Davidem Cameronem.

Głowa państwa podziękowała rządowi brytyjskiemu za ogłoszony w zeszłym tygodniu największy pakiet wsparcia obronnego w wysokości pół miliarda funtów.


„Przekazanie tego pakietu wraz z nadrzędną decyzją Stanów Zjednoczonych w sprawie pomocy ma dla nas w tym kluczowym momencie ogromne znaczenie” – powiedział Wołodymyr Zełenski.


Prezydent poinformował o sytuacji na froncie i podkreślił, że ważne jest, aby broń przewidziana w pakiecie pomocowym dotarła jak najszybciej. Przede wszystkim pojazdy opancerzone, amunicja i rakiety różnego typu.


Podczas spotkania szczególną uwagę poświęcono przygotowaniom do ważnych wydarzeń międzynarodowych, które będą miały miejsce wkrótce: szczytu Grupy Siedmiu we Włoszech, inauguracyjnego Szczytu Pokojowego w Szwajcarii, szczytu NATO w Waszyngtonie oraz czwartego szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania przekaże pół miliarda funtów pomocy wojskowej dla Ukrainy

Wielka Brytania przekaże Ukrainie m.in. amunicję, rakiety dalekiego zasięgu, pociski do obrony przeciwlotniczej, drony czy wozy bojowe. Rishi Sunak ogłosił także zwiększenie brytyjskich wydatków na obronę do 2,5 procent PKB w ciągu 6 lat.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button