WROCŁAW

Pijany przyjechał do przedszkola po 4-letnią córkę. Został błyskawicznie skazany

Lubin. Dolny Śląsk

Surowo został ukarany przez Sąd obywatel mniejszości narodowej z Lubina, który zjawił się kompletnie pijany, by odebrać swoją córkę z przedszkola.

Co gorsza, w takim stanie, próbował zawieść dziecko do domu. Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności innego rodzica, a w organizmie miał ponad dwa promile, miał również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i naraził swoje dziecko na utratę życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W środowe (16 stycznia) popołudnie lubińska Policja została powiadomiona o tym, że jeden z rodziców przyjechał do przedszkola po córkę kompletnie pijany. 38-latek nieposiadający polskiego obywatelstwa, a zamieszkujący w Lubinie, nie zważając na swój stan upojenia alkoholowego wsiadł do auta marki Toyota i podjechał pod przedszkole swojego dziecka, aby zabrać je do domu. Po tym jak posadził 4-letnią dziewczynkę w samochodzie próbował odjechać z parkingu z czym miał wielki kłopot. Widząc to jeden z rodziców natychmiast wezwał na miejsce patrol, który zatrzymał mężczyznę.

Kierowca w swoim organizmie miał ponad dwa promile alkoholu i dodatkowo okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany w ubiegłym roku przez Sąd w Legnicy (woj. dolnośląskie).

Dziecko zostało przez policjantów Wydziału Prewencji przekazane pod opiekę matki, natomiast podejrzany usłyszał w sumie trzy zarzuty tj. kierowania w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz narażenia córki na utratę życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co w trybie przyspieszonym został skazany na karę 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, karę dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów oraz karę grzywny w wysokości 10 000 złotych na rzecz funduszu ofiar wypadków drogowych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu, aby reagować w przypadku wystąpienia podobnego zagrożenia. Wykonany telefon na numer 112 z informacją o tym, że ktoś może kierować pojazdem w stanie nietrzeźwości, może zapobiec tragedii na drodze i uratować czyjeś życie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button