SKOKI NARCIARSKIE

PolSKI Turniej. Stefan Kraft wygrał kwalifikacje w Zakopanem

Puchar Świata

Austriak Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w ramach PolSKIego Turnieju.

Za skok na odległość 140 metrów lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uzyskał notę 157,9 punktu oraz czek na 3000 franków szwajcarskich. Na drugim miejscu ze stratą 3,1 pkt. uplasował się Niemiec Andreas Wellinger, który lądował zaledwie pół metra bliżej od Krafta. Podium uzupełnił austriacki weteran Manuel Fettner (134,5 m, 151,2 pkt.). Do kwalifikacji przystąpiło 69 skoczków z 16 krajów, a Polacy w komplecie awansowali do konkursu.

– Dzisiaj było naprawdę świetnie. Czuję się tu komfortowo, moje skoki są dobre i naprawdę liczę na miły weekend. Chcę stanąć na podium, to mój cel także w przypadku konkursu drużynowego, ponieważ mamy na to duże szanse. Czekam także na świetną atmosferę w Zakopanem – powiedział Kraft.

Polscy skoczkowie w komplecie zakwalifikowali się do konkursu indywidualnego – najlepszy z biało-czerwonych Dawid Kubacki zajął 18. miejsce, a w treningach był dwa razy dziewiąty, 20. w kwalifikacjach był Paweł Wąsek, 25. Kamil Stoch, 31. Piotr Żyła, a 34. Aleksander Zniszczoł. Dalsze miejsca zajęli Maciej Kot, Klemens Murańka, Andrzej Stękała.

– Myślę, że to był bardzo pozytywny dzień na skoczni. Trzy na trzy skoki w takim dobrym, solidnym zakresie ich jakości. To jest bardzo pozytywne, bo wcześniej było bardziej w kratkę, więc to jest krok naprzód. Cieszę się też z tego, że wykonałem swoją robotę, to, co założyłem sobie do wypracowania dzisiaj na skoczni. To też przyniosło odpowiedni efekt, zadziałało, więc mogę być z tego dnia po prostu zadowolony, a jutro mogę pracować dalej – powiedział Dawid Kubacki.

– Moje dzisiejsze skoki był bardzo dobre. Pierwszy był trochę spóźniony, ale dwa ostatnie były na dobrym poziomie. Ciągle zdarzają mi się błędy, jeszcze nie wszystko dobrze funkcjonuje. Na razie muszę się skupić na stabilizacji, żeby mieć solidny grunt na którym będzie można dalej coś budować – przyznał Wąsek.

W sobotnim konkursie drużynowym, który rozpocznie się o godzinie 16.00, Polacy wystartują w kolejności Stoch, Wąsek, Zniszczoł i Kubacki.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button