TRÓJMIASTO

Chciał zabić bulteriera i przejechał po nim samochodem

Pomorskie

Kryminalni z Osowej (woj. pomorskie) zatrzymali 29-latka, podejrzanego o usiłowanie zabicia psa.

Mężczyzna usłyszał zarzut za to przestępstwo, a prokurator zastosował wobec niego dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

16 maja policjanci z komisariatu w Osowej odebrali zgłoszenie o tym, że na skrzyżowaniu ulic Malinowej i Porzeczkowej nieznany sprawca chciał zabić psa. Podczas zdarzenia kierujący samochodem przejechał bulteriera, który był prowadzony przez właściciela na smyczy. Na skutek zdarzenia pies doznał obrażeń w postaci złamania tylnej kości piszczelowej.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie. Kryminalni z Osowej natychmiast zaczęli pracować nad sprawą i ustalili tożsamość sprawcy oraz numer rejestracyjny volkswagena transportera, którym kierował.

W piątek rano (24 maja) kryminalni uzyskali informację, że poszukiwany przez nich mężczyzna jedzie ulicą Nowy Świat, kierując audi. Policjanci pojechali w ustalone miejsce i zatrzymali 29-latka z powiatu braniewskiego. Podczas czynności na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 10 tysięcy złotych, które mężczyzna miał przy sobie.

W komisariacie podejrzany usłyszał zarzut za usiłowanie zabicia zwierzęcia. 29-latek został doprowadzony do prokuratury, z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Za przestępstwo usiłowania zabicia zwierzęcia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button