BYDGOSZCZTORUŃ

Inowrocław. 13-letnia Nadia nie żyje. 18-letni nożownik przyznał się do zabójstwa

Kujawsko-pomorskie

Policja szukała 13-letniej Nadii Greinert.

Nastolatka wyszła z domu 16 października przy ul. Świętokrzyskiej w Inowrocławiu w niedzielę około godz. 12.30.

Inowrocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności dotyczące śmierci nastolatki, której zwłoki ujawniono w środę (19.10) na jednym z osiedli. W sprawie tej zostało wszczęte śledztwo.

19 października inowrocławscy policjanci odnaleźli, na jednym z osiedli Inowrocławia, zwłoki nastolatki. Lekarz stwierdził zgon. Stwierdzono wiele ran kłutych na klatce piersiowej i szyi dokonanych ostrym narzędziem, tj. nożem. Dziewczyna wykrwawiła się.

Na miejscu działała ekipa dochodzeniowo-śledcza, pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczano ślady, wykonywano oględziny i przesłuchiwano świadków. Przez cały czas w sprawie tej pracują policjanci i prokurator. Wczoraj zostały zaplanowane czynności dotyczące identyfikacji nieżyjącej przez rodzinę oraz sekcja zwłok.

19 października do sprawy został zatrzymany Mikołaj J., 18-letni mężczyzna. Trwały czynności polegające na ustaleniu czy, a jeśli tak, to jaki związek mógł mieć ze śmiercią nastolatki.

W rozmowie z nami Agnieszka Adamska-Okońska, prokurator Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy powiedziała, że podejrzany o zabójstwo wczoraj został przesłuchany. Przyznał się do winy.

Przyczyna tego mordu nie jest jeszcze znana. 18-latek motywuje to niepamięcią.

Inowrocław. 18-latek usłyszał zarzut zabójstwa (fot. policja)

Nadię jakiś czas temu zafascynował ruch antyfaszystowski w Inowrocławiu. Jednym z jego liderów był Mikołaj J. Zabił ją przy ulicy Długiej.

Przed chwilą (godz. 10.30) na wniosek prokuratury sąd w Bydgoszczy podjął decyzję o aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Nożownik usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Zgodnie z art. 148 § 2 pkt 1 Kodeksu karnego „kto zabija człowieka ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. 13 latka to nie nastolatka bardziej dziecko , i cialo 13 latki odnaleziono na odludzi miasta , tam musiala sie spotyka z tym zbokiem ktory kłamie ze sie znia nie spotykał , Ona mu ufała to pewne inaczej z nim by się nie spotkała, Koles to pedofil powinien i za to dostac kare. Razem dozywocie bez prawa do amnestii ani zmiejszenia wyroku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button