TORUŃ

Kowal. Policyjny pościg. Funkcjonariusz oddał strzał w oponę. 40-latek zatrzymany

Kujawsko-pomorskie

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który 30 września nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę, porzucając pojazd w Kowalu (woj. kujawsko-pomorskie).

Teraz 40-latek będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego postępowania.

30.09 policjanci podjęli pościg za kierującym pojazdem mazda, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Podczas pościgu doszło do kolizji z radiowozem.

Aby zatrzymać uciekające auto, funkcjonariusz oddał strzał w oponę mazdy. Jej kierujący kontynuował przez pewien czas ucieczkę, a następnie porzucił pojazd.

ZOBACZ WIĘCEJ: Kowal. Obława i strzelanina. Policjanci poszukują uciekiniera. Jest nagranie

1 października, w wyniku podjętych przez policjantów czynności, mężczyzna został zatrzymany. Teraz 40-latek będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania na drodze.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone jednak, że odpowie również za inne przestępstwa, ale o tym zadecyduje już prokurator, do którego trafią materiały sprawy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. To policjanci staranowali w czasie pościgu samochód tego pana? jeśli tak to kierowca policjant powinien usłyszeć zarzuty i np: 25 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button