TORUŃ

Wjechał autem w wózek z małym dzieckiem. Jest nagranie

Kujawsko-pomorskie

W Aleksandrowie Kujawskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Auto uczestniczące w kolizji wjechało na chodnik, a następnie w wózek spacerowy, w którym znajdowało się 17-miesięczne dziecko. Wszystko zarejestrowała kamera. Apelujemy o ostrożność i jazdę zgodnie z przepisami.

W minionym tygodniu (9.08.2023) około godziny 14.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i 8 marca w Aleksandrowie Kujawskim. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Skoda Yeti, 37-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego, poruszając się ulicą 8 marca, nie zastosował się do znaku „ustąp pierwszeństwa”. Wówczas doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym ulicą Sienkiewicza pojazdem marki Vw Lupo.

W wyniku tego zdarzenia 26-letni kierujący vw najechał na chodnik, którym poruszali się mężczyzna i kobieta z 17-miesięcznym dzieckiem w wózku. Auto uderzyło w wózek dziecięcy. Na szczęście niegroźnie. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Teraz sprawca zdarzenia odpowie za spowodowanie kolizji przed sądem.


Całość zdarzenia nagrał pobliski monitoring. Zdarzenie wyglądało drastycznie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Patrząc na nagranie można mówić o wielkim szczęściu dziecka oraz dorosłych osób. Niemniej jednak ta sytuacja powinna dać mocno do myślenia. Błąd kierowcy, który nie zastosował się do oznakowania, mógł zakończyć się tragicznie. Ta tragedia mogła spotkać zupełnie niewinne, w tym zdarzeniu, dziecko oraz towarzyszące mu osoby.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Wina kierowcy ale że matka nie potrafiła zareagować i szybko odsunąć się z wózkiem? dziwne. Jak sobie nie radzi z chronieniem własnego dziecka to odebrać dziecko i pozbawić ją praw rodzicielskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button