BYDGOSZCZ

Bydgoszcz. Łupem napastników padły… drożdżówki i pączki

Kujawsko-pomorskie

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą przed sądem za usiłowanie włamania do jednej z bydgoskich cukierni oraz rozbój na jej pracowniku.

Łupem napastników padły drożdżówki i pączki. Decyzją prokuratora, następne trzy miesiące spędzą tymczasowo w areszcie.

W poniedziałek rano (13.11.2023) policjanci z bydgoskiego Szwederowa zostali skierowani na interwencję do jednej z cukierni na ulicy Nowodworskiej.

Według osoby zgłaszającej dwaj mężczyźni mieli wejść na zaplecze i próbować ukraść wartościowe przedmioty. Na ich drodze stanął jeden z pracowników, uniemożliwiając im przestępcze zamiary. Niestety, został on pobity przez napastników, którzy następnie ukradli dwie blachy z drożdżówkami i pączkami, warte niecałe 50 złotych.

Skierowani na miejsce policjanci z patrolu oraz dzielnicowi rozpoczęli poszukiwania sprawców. W pobliskich krzakach zauważyli ukrywającego się mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jednego z agresorów. 53-latek został zatrzymany.

Po dwóch godzinach, dzięki zaangażowaniu dzielnicowych ze Szwederowa, 38-letni wspólnik podzielił los kompana.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju oraz usiłowania włamania. Czynów tych dopuścili się w warunkach powrotu do przestępstwa, po uprzednim odbyciu kary pozbawienia wolności, przez co grozi im wieloletnia odsiadka.

Sąd tymczasowo aresztował obu bydgoszczan na najbliższe trzy miesiące.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button