KATOWICE

Areszt za seksualne wykorzystanie 13-latki

Śląsk

Policjanci z Komisariatu Policji w Pawłowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec 13-letniej dziewczynki.

35-letniemu zatrzymanemu grozi kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Policji i prokuratury podejrzany został tymczasowo aresztowany przez jastrzębski sąd.

35-latek został zatrzymany tuż po tym, jak mundurowi interweniowali przed jedną ze szkół podstawowych na terenie powiatu pszczyńskiego (Śląsk). Tam mężczyzna, działając z zaskoczenia i wbrew woli 13-letniej dziewczynki, dopuścił się wobec niej innej czynności seksualnej.

Zaalarmowani policjanci z Komisariatu Policji w Pawłowicach natychmiast przystąpili do działań. Odnaleźli, a następnie zatrzymali mężczyznę, który spłoszony uciekł z miejsca zdarzenia.

Podejrzany 35-latek został przesłuchany. Śledczy przygotowali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej lat 15 i zawnioskował do sądu o tymczasowego aresztowanie mężczyzny.

35-latek z woj. mazowieckiego przez internet nakłaniał 13-latkę do przesyłania mu swoich nagich zdjęć. Mógł utrzymywać podobne kontakty jeszcze z kilkunastoma innymi dziewczynkami.

– W sierpniu 2022 r. nastolatka poznała mężczyznę za pośrednictwem jednej z platform internetowych. Przedstawiał się on jako 19-latek. Mężczyzna, za pośrednictwem portali społecznościowych co najmniej dwukrotnie nakłonił małoletnią poniżej lat 15 do wykonania innej czynności seksualnej, a następnie przesłania mu zdjęć i filmów z nagraniami. Mężczyzna przekazał następnie dziewczynce kwotę 680 zł – powiedzieli funkcjonariusze.

Sąd po rozpoznaniu sprawy aresztował 35-latka na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi teraz kara do 12 lat więzienia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button