REPREZENTACJASKOKI NARCIARSKIE

Inauguracja cyklu FIS Grand Prix 2019 w Wiśle. Michał Doležal ogłosił skład reprezentacji Polski

FIS Grand Prix 2019

W następnym weekendzie na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędzie się inauguracja cyklu FIS Grand Prix 2019.

Na wiślańskim obiekcie zaprezentuje się 12 biało-czerwonych. Trener Michał Doležal ogłosił skład naszej reprezentacji na pierwsze tego lata konkursy FIS Grand Prix.

Najlepsi polscy skoczkowie wystartują w zawodach FIS Grand Prix Wisła 2019, które rozegrane zostaną w dniach 19-21 lipca 2019 roku. Na starcie kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego zobaczymy sześciu skoczków z Kadry Narodowej A oraz sześciu z Kadry Narodowej B. W składzie Polski na inaugurację w Wiśle znalazł się jeden debiutant. Podczas tego lata w zawodach FIS Grand Prix po raz pierwszy w karierze wystartuje Kacper Juroszek. – Na pewno przed zawodami pojawi się stres, jednak do konkursów FIS Grand Prix podchodzę z takim samym zaangażowaniem i nastawieniem jak do każdych innych. Nie wyznaczam sobie żadnych celów. Podchodzę do tych zawodów ze spokojem, chcę zebrać doświadczenie i zmierzyć się z najlepszymi skoczkami na świecie – tak przed inauguracją w Wiśle opowiada Kacper Juroszek. – Zdecydowanie skocznia w Wiśle nie jest moją ulubioną. Jest trudnym i wymagającym obiektem, ale może zaprzyjaźnimy się jeszcze do inauguracji – dodaje 18-latek.

Główny szkoleniowiec reprezentacji Polski – Michał Doležal powołał na konkursy w Wiśle następujących zawodników:

Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę, Tomasza Pilcha, Klemensa Murańkę oraz Kacpra Juroszka.

Dla naszych skoczków zawody w Wiśle będą pierwszym sprawdzianem pod wodzą nowego szkoleniowca. Michał Doležal na stanowisko trenera głównego reprezentacji Polski w skokach narciarskich powołany został w marcu, tuż po zakończeniu sezonu zimowego w Planicy.

Tradycyjnie nasza reprezentacja tuż przed inauguracją w Wiśle trenowała na Skoczni im. Adama Małysza. W środę zgrupowanie zakończyła Kadra Narodowa A, która od poniedziałku skakała na wiślańskim obiekcie. Natomiast od czwartku do soboty w Wiśle trenować będą podopieczni Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej B.

Program zawodów

FIS Grand Prix Wisła 2019

19-21.07.2019

19.07.2019, piątek

– 12:00 – odprawa techniczna kierowników drużyn

– 16:30 – trening oficjalny (2 serie)

– 18:00 – kwalifikacje

– 19:30 – ceremonia rozdania numerów startowych

20.07.2019, sobota – konkurs drużynowy

– 19:15 – seria próbna

– 20:15 – pierwsza seria konkursowa

               seria finałowa

               ceremonia wręczenia nagród

21.07.2019, niedziela – konkurs indywidualny

– 16:30 – seria próbna

– 17:30 – pierwsza seria konkursowa

               seria finałowa

               ceremonia wręczenia nagród

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button