HOKEJREPREZENTACJA

MŚ U18. Polscy hokeiści niepokonani. Z awansem do wyższej Dywizji IB

Hokej na lodzie

To był bardzo udany turniej dla naszej reprezentacji w hokeju na lodzie.

We wtorek, 23 kwietnia biało-czerwoni rozegrali piąty, ostatni mecz na Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA i znowu zwyciężyli w widowiskowym stylu. W Sosnowcu nasz zespół pokonał Chorwację 8:0. Drużyna prowadzona przez Andreja Gusova już przed tym spotkaniem zapewniła sobie awans do wyższej Dywizji IB. Polacy w pięciu meczach strzelili aż 34 gole!

Nasz zespół rozpoczął ostatnie spotkanie mistrzostw z przytupem. Już po 10. minutach prowadził aż 5:0! W tym czasie do bramki dwukrotnie trafił Tymoteusz Petrażycki, który we wcześniejszych meczach także pokazał, że potrafi doskonale wykorzystać błędy rywali. Gola strzelił też Mateusz Majkowski, syn Krzysztofa Majkowskiego, trenera asystenta Kadry U20 oraz Unii Oświęcim. Mateusz Majkowski został uznany najlepszym obrońcą turnieju.

– My zdobyliśmy złoto, tata wygrał z Unią Oświęcim Hokej Ligę. To był udany rok dla naszej rodziny. Bardzo się z tatą cieszymy – podkreślał Mateusz Majkowski.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:0. To był trzeci mecz z rzędu naszej drużyny bez straty gola. We wtorek w bramce świetnie spisywał się Jakub Wieczorek, a wcześniej Igor Tyczyński, który był jednym z najlepszych bramkarzy mistrzostw.

– Jestem dumny z tej drużyny. Kluczowy w turnieju był dla nas pierwszy mecz z Wielką Brytanią. Prowadziliśmy 3:0, ale rywale doprowadzili do remisu. Mimo to wygraliśmy. Ostatnie trzy mecze zagraliśmy na zero. Nasza drużyna pokazała fajny hokej. Wszyscy chcieli, abyśmy wrócili do wyższej dywizji i to zrobiliśmy – mówił uradowany trener Andrei Gusov.

MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW U18 DYWIZJI IIA

Polska – Chorwacja 8:0 (5:0, 1:0, 2:0)

Mateusz Majkowski 2, Tymoteusz Petrażycki 7, Sebastian Wojciechowski 7, Tymoteusz Petrażycki 9, Jakub Skrzypski 10, Adrian Ziober 40, Szymon Gumiński 52, Wiktor Zając 59

Ostateczna kolejność MŚ:

1. POLSKA – 15 pkt, 2. Wielka Brytania – 12 pkt, 3. Holandia – 9 pkt, 4. Rumunia 4 pkt, 5. Chorwacja – 3 pkt, 6. Serbia – 2 pkt.

WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW U18 DYWIZJI IIA

Środa, 17 kwietnia

Chorwacja – Rumunia 2:3

Wielka Brytania – POLSKA 4:6

Holandia – Serbia 7:2

Czwartek, 18 kwietnia

Chorwacja – Wielka Brytania 2:4

Rumunia – Holandia 2:5

POLSKA – Serbia 10:1

Sobota, 20 kwietnia

Wielka Brytania – Serbia 4:0
POLSKA – Rumunia 7:0
Chorwacja – Holandia 3:5

Niedziela, 21 kwietnia

Rumunia – Wielka Brytania 2:9

Serbia – Chorwacja 1:4
Holandia – POLSKA 0:3

Wtorek, 23 kwietnia

Serbia – Rumunia 2:1 po dogrywce
Wielka Brytania – Holandia 9:1
POLSKA – Chorwacja 8:0

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button