PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Poznaliśmy rywalki na ME. Polskie piłkarki ręczne zagrają z mistrzyniami świata

Mistrzostwa Europy Kobiet 2024 w piłce ręcznej

Francja, Hiszpania i Portugalia – oto grupowe rywalki reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy Kobiet 2024 w piłce ręcznej.

Turniej EHF EURO 2024 rozpocznie się 28 listopada i rozegra się na terenie Austrii, Węgier i Szwajcarii.

Mistrzostwa Europy kobiet w piłce ręcznej w 2024 roku będą wyjątkową, bo pierwszą edycją żeńskiego czempionatu Starego Kontynentu, w której udział wezmą aż 24 drużyny. Pierwszy mecz zaplanowano na 28 listopada, a wielki finał na 15 grudnia.

Biało-czerwone bilet na EHF EURO 2024 wywalczyły dzięki dwóm eliminacyjnym wygranym nad Kosowem, co oznaczać miało szósty z rzędu, a dziewiąty w historii awans Polek na czempionat mistrzostwa Europy.

Kolejnym krokiem miało być losowanie składu fazy grupowej tegorocznego turnieju. Ceremonia odbyła się w czwartek 18 kwietnia o godzinie 18:00 w Wiedniu. Wszystkie uczestniczące reprezentacje zostały podzielone na cztery koszyki zgodnie z rankingiem drużyn narodowych. Biało-czerwone trafiły do trzeciego z nich.

W wyniku losowania Polki trafiły do Grupy C razem z Francuzkami (to aktualne mistrzynie olimpijskie i świata), Hiszpankami i Portugalkami. Grupa C swoje zmagania rozgrywać będzie w szwajcarskiej Bazylei. Pełny podział na grupy można znaleźć na grafice poniżej.

Biało-Czerwone na austriackich, węgierskich i szwajcarskich parkietach będą chciały poprawić 13. lokatę, którą w 2022 roku zajęły na terenie Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej. Francuzki dwa lata temu zajęły 4. miejsce, Hiszpanki – 9., a Portugalki nie brały udziału w imprezie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button