HOKEJREPREZENTACJA

Przed MŚ Elity. Przegrana polskich hokeistów z Brytyjczykami. Rewanż w sobotę

Hokej na lodzie

W piątek, 26 kwietnia w Leeds reprezentacja Polski w hokeju na lodzie rozegrała pierwszy mecz kontrolny z Wielką Brytanią.

Rywale wygrali 3:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Dominik Paś. W sobotę rewanż w Nottingham. Przed mistrzostwami świata elity naszą drużynę czekają jeszcze wyjazdowe spotkanie ze Słowacją oraz mecz z Danią w Sosnowcu.

W I tercji bramki nie padły, a John Murray, który zagrał w pierwszym tegorocznym meczu kontrolnym reprezentacji, miał sporo pracy. Z kolei bramkarza rywali próbowali zaskoczyć m.in. Krystian Dziubiński i Krzysztof Maciaś.

W drugiej Brytyjczycy zdobyli dwie bramki. W trzeciej komplet widzów w Planet Ice widział sporo ciekawych akcji z obu stron. Na 3:0 podwyższył Liam Kirk. Pod koniec bramkę dla naszego zespołu zdobył Dominik Paś po podaniu Kamila Wałęgi, który wcześniej wywalczył krążek.

Rewanż odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia o godz. 20:00 w Nottingham, gdzie w poprzednim roku nasza drużyna awansowała do mistrzostw świata elity. Na Mistrzostwach Świata Dywizji IB triumfowała Wielka Brytania, a biało-czerwoni zajęli drugie miejsce.

Przed mistrzostwami świata elity w Ostrawie Polaków czekają jeszcze spotkania ze Słowacją, 3 maja w Żilinie oraz z Danią, 7 maja w Sosnowcu.

Wielka Brytania – Polska 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Batch 25, Perlini 39, Kirk 46 – Paś 56

WIELKA BRYTANIA: Whistle – Jones, Halbert; Norris, C. Neilson, Kirk – Mosey, Tetlow; Betteridge, Lake, Perlini – Phillips, O’Conner; L. Neilson, Lachowicz, Critchlow – Clements, Batch; Duggan, Davies, Shudra.

POLSKA: Murray (Zabolotny) – Ciura, Bryk; Fraszko, Wałęga, Paś – Górny, Kruczek; Zygmunt, Komorski, Wronka – Dronia, Kostek; Kapica, Dziubiński, Michalski – Wanacki, Jaśkiewicz; Krzysztof Maciaś, Starzyński, Urbanowicz.

HARMONOGRAM POZOSTAŁYCH MECZÓW KONTROLNYCH REPREZENTACJI POLSKI

27 kwietnia, Nottingham,

Wielka Brytania – POLSKA, godz. 20:00

3 maja, piątek, Żylina

Słowacja – POLSKA, godz. 18:00

7 maja, wtorek, Sosnowiec

POLSKA – Dania, godz. 18:30

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button