PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Mistrzostwa Europy U-17 w piłce nożnej. Powołania do reprezentacji Polski

EURO 2024 U17

Selekcjoner Rafał Lasocki ogłosił listę 21 piłkarzy powołanych do reprezentacji Polski na turniej finałowy mistrzostw Europy do lat 17.

Rozgrywki te zaplanowano w dniach 20 maja – 5 czerwca odbędą się na Cyprze.

Względem marcowych kwalifikacji w kadrze biało-czerwonych doszło do dwóch zmian.

Reprezentacja Polski na turniej finałowy mistrzostw Europy do lat 17 (fot. PZPN)

W porównaniu do rozgrywanego pod koniec marca w Bośni i Hercegowinie Elite Round, w którym Polacy zajęli 1. miejsce w grupie, w drużynie tym razem brakuje Adriana Przyborka z Pogoni Szczecin oraz Patryka Mazura z Juventusu Turyn. Ich miejsce zajęli Stanisław Gieroba z Legii Warszawa i Filip Baniowski z Wisły Kraków.

Biało-czerwoni rozpoczną zgrupowanie 13 maja i przez pierwsze dni będą trenować w Warszawie. 17 maja wylecą na Cypr, gdzie w ramach grupy C EURO zmierzą się kolejno z Włochami (21 maja, g. 19:30 czasu polskiego), ze Szwedami (24 maja, g. 17:00 czasu polskiego) oraz ze Słowakami (27 maja, g. 17:00 czasu polskiego).

Do ćwierćfinałów turnieju awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W takim przypadku podopieczni trenera Lasockiego kolejne spotkanie rozegrają 30 maja z którymś z zespołów z grupy D (Francja, Anglia, Portugalia, Hiszpania). Półfinały mistrzostw zaplanowano na 2 czerwca, a finał na 5 czerwca. W ubiegłorocznej edycji EURO U-17 reprezentacja Polski rocznika 2006 dotarła do półfinału, w którym 3:5 uległa Niemcom.

Powołanie do reprezentacji Polski na turniej finałowy mistrzostw Europy to wielki sukces również ich dotychczasowych klubów i poprzednich trenerów. W związku z tym w załączonym poniżej pliku prezentujemy historię przynależności klubowej każdego z piłkarzy, którzy polecą na Cypr.
(PZPN)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button