PIŁKA RĘCZNA

Górnik Zabrze i Chrobry Głogów powalczą w fazie grupowej EHF Ligi Europejskiej

Piłka ręczna

Górnik Zabrze i Chrobry Głogów rozpoczną zmagania od fazy grupowej Ligi Europejskiej w piłce ręcznej.

Z kolei w fazie grupowej Ligi Mistrzów zobaczymy dwie inne polskie drużyny, BI Kielce i Wisłę Płock. To historyczna chwila dla polskiego handballu.

We wtorek Europejska Federacja Piłki Ręcznej poinformowała, które drużyny znalazły się w fazie grupowej Ligi Europejskiej, a które w eliminacjach do rozgrywek. Wśród zespołów, które jesienią bezpośrednio zagrają w fazie grupowej znalazły się dwa z Polski – Górnik Zabrze i Chrobry Głogów.

Górnik Zabrze w sezonie 2022/2023 zajął trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 52. punktów. Zabrzanie zdobyli brązowe medale na cztery serie przed zakończeniem rozgrywek.

Do fazy grupowej Ligi Europejskiej zakwalifikował się również Chrobry Głogów, który ubiegły sezon zakończył na 4. miejscu w ligowej tabeli. Drużyna ta wraca na arenę międzynarodową po 15 latach przerwy.

Faza grupowa Ligi Europejskiej będzie składała się z ośmiu grup po cztery zespoły. Początek sezonu zaplanowany jest na 17 października, a Final4 tych rozgrywek odbędzie się w dniach 25-26.04.2024.

21 lipca o godz. 11 odbędzie się losowanie składów ośmiu czterozespołowych grup.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button