PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Awans polskich piłkarzy ręcznych na Mistrzostwa Świata 2025

Mundial

Reprezentacja Polski mężczyzn pokonała na wyjeździe Słowację (33:25) w ramach rewanżowego spotkania kwalifikacyjnego dwumeczu do Mistrzostw Świata 2025.

Biało-czerwoni odrobili straty poniesione w gdańskiej Arenie i po raz osiemnasty w historii awansowali na czempionat globu!

Słowacja – Polska 25:33 (12:15)

Polska: Skrzyniarz, Jastrzębski – Przytuła 2, Bis, Paterek 3, Pietrasik 4, Powarzyński 1, Czuwara 8, Adamski, Syprzak 10, Moryto 3, Gębala 2, Szyszko, Doniecki, Sroczyk, Papina

Słowacja: Zernovic, Chupryna – Hlinka 2, Briatka 3, Kucsera, Machac 1, Fenar 2, Kravcak, Prokop 2, Duris 2, Toth, Mital, Moravcik 2, Smetanka 6, Urban 2, Misovych 3

Podopieczni selekcjonera Marcina Lijewskiego udali się na Słowację z jasnym celem: wywalczyć osiemnasty w historii, a trzeci z rzędu awans na mistrzostwa świata. Aby tak się stało, biało-czerwoni musieli w niedzielę pokonać reprezentację Słowacji i odwrócić losy dwumeczu, w którym “po pierwszej połowie” przegrywali wynikiem 28:29. Pewny awans naszej drużynie zapewniało minimum dwubramkowe zwycięstwo. Jeśli mecz miał zakończyć się jednak zwycięstwem biało-czerwonych różnicą jednego trafienia, o promocji zadecydować miała seria rzutów karnych.

Biało-czerwoni pojawili się w Topolczanach w lekko zmienionym składzie. Porównując z “szesnastką” delegowaną do gry w Gdańsku, w protokole meczowym zabrakło Krystiana Witkowskiego, Konrada Pilitowskiego i Pawła Dudkowskiego na rzecz Marcela Jastrzębskiego, Antoniego Donieckiego i Jana Czuwary.

Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce ręcznej (fot. Słowacki Związek Piłki Ręcznej)

Selekcjoner Marcin Lijewski: To był bardzo ciężki mecz pod względem mentalnym. Trzeba było przetrawić porażkę w Gdańsku, która była mocno niespodziewana i dobrze przygotować się do rewanżu. Dzisiaj zmieniliśmy obronę, dzięki czemu bramkarze obronili więcej piłek, ale oprócz tego, zagraliśmy tak samo, jak w Arenie. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny awansujemy na mistrzostwa świata, bo nie wyobrażam sobie, żeby nas tam nie było!

Kolejne świetne zawody w biało-czerwonej koszulce rozegrał Kamil Syprzak, który tym razem zdobył aż dziesięć goli. Na uwagę zasługuje także niemal bezbłędny występ Jana Czuwary (8/9), który powrócił do narodowego składu po dłuższej przerwie.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2025 będą dwudziestą dziewiątą odsłoną czempionatu globu, który odbędzie się w Chorwacji, Danii i Norwegii w dniach od 14 stycznia do 2 lutego 2025 roku. Losowanie fazy grupowej zaplanowane jest na koniec maja.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button