PIŁKA RĘCZNA

Logo Mistrzostw Świata do lat 21 w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2025 roku. Śląsk gospodarzem

MŚ U21 w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Polsce

Niewiele ponad rok dzieli nas od rozpoczęcia Mistrzostw Świata do lat 21 w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które w 2025 roku odbędą się w Polsce.

Dniem otwarcia czempionatu globu dla młodych szczypiornistów będzie 18 czerwca przyszłego roku. Pierwszym Regionem Gospodarzem mistrzostw zostało Województwo Śląskie, a Sosnowiec pierwszym Miastem Gospodarzem. To dobry moment, żeby zaprezentować oficjalny logotyp turnieju!

W czerwcu 2025 roku Polska będzie gospodarzem kolejnej imprezy mistrzowskiej w piłce ręcznej. Na przestrzeni ostatnich lat nasz kraj gościł Mistrzostwa Europy Juniorek w 2013 roku, Mistrzostw Europy Juniorów w 2014 roku, turniej EHF EURO 2016 Mężczyzn, Mistrzostw Świata Kobiet do lat 18 w 2018 roku oraz Mistrzostwa Świata Mężczyzn w 2023 roku.

To jednak nie koniec reprezentacyjnej piłki ręcznej na najwyższym poziomie nad Wisłą. Wręcz przeciwnie, w 2025 roku Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Mężczyzn do lat 21 w 2025 roku, rok później w naszym kraju odbędzie się turniej EHF EURO 2026 Kobiet, a w 2031 roku Mistrzostwa Świata Kobiet.

Przygotowania do pierwszej z wymienionych imprez nabierają coraz szybszego tempa. Młodzi szczypiorniści będą walczyć o mistrzostwo świata na polskiej ziemi od 18 do 29 czerwca 2025 roku. Do meczu otwarcia 25. edycji Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn do lat 21 został niewiele ponad rok, więc jest to doskonały moment, aby zaprezentować oficjalny logotyp mistrzostw!

Logo na planie koła symbolizuje zarówno ziemski glob, jak i piłkę, stanowiąc doskonałe połączenie przywodzące na myśl mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Umieszczony w środku orzeł w biało-czerwonych barwach kolorystyką nawiązuje do narodowych barw organizatora turnieju. Orzeł z kolei jest nie tylko symbolem narodowym Polski umieszczonym w godle Rzeczypospolitej Polskiej, ale także symbolem determinacji, dynamiki, energii, siły i szybkości, czyli wszystkich atrybutów potrzebnych do osiągnięcia sukcesu w tak wymagającej dyscyplinie sportu, jaką jest piłka ręczna.

Poza datą rozgrywek oraz oficjalnym logotypem, poznaliśmy już także pierwszy Region Gospodarza oraz pierwsze Miasto Gospodarza nadchodzących mistrzostw. Zostali nimi Województwo Śląskie (Host Region) oraz Miasto Sosnowiec (Host City). Młodzi szczypiorniści będą rywalizować na parkietach Areny Sosnowiec położonej na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Kompleks znajduje się w samym sercu Zagłębia i oprócz hali sportowej posiada także stadion zimowy i stadion piłkarski.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza współpraca z Województwem Śląskim będzie kontynuowana przy okazji kolejnej wielkiej imprezy w piłce ręcznej organizowanej na terenie Polski. Po udanej organizacji Mistrzostw Świata w 2023 roku, Województwo Śląskie znów stanie się kluczowym miejscem na mapie polskiego i światowego szczypiorniaka. W imieniu Związku Piłki Ręcznej w Polsce bardzo dziękuję władzom wojewódzkim za wsparcie, zaangażowanie i chęć podzielenia się bogatym doświadczeniem w zakresie organizacji wydarzeń sportowych. Gorąco wierzę, że wspólnie stworzymy wspaniałe wydarzenie, które posłuży promocji naszej dyscypliny w Polsce, w Europie i na całym świecie” – mówi Bogdan Sojkin, I Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

„Cieszę się, że województwo śląskie będzie Regionem Gospodarzem zbliżających się Mistrzostw Świata Mężczyzn do lat 21 w Piłce Ręcznej 2025. To kolejny etap w budowaniu sportowej marki regionu, przyciąganiu największych wydarzeń i promocji poprzez sport. Promujemy aktywność i zdrowy styl życia, inspirując młodych ludzi do pokonywania własnych ograniczeń i sięgania po sportowe laury. Jestem przekonany, że najlepsi młodzi szczypiorniści dostarczą kibicom wielu wrażeń, a doping tysięcy gardeł sprawi, że będziemy mogli przeżyć niezapomniane emocje” – podkreśla marszałek Wojciech Saługa.

W turnieju na terenie Polski udział wezmą 32 drużyny z całego świata, które w fazie wstępnej zostaną podzielone na osiem grup po cztery zespoły. Do walki o medale awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Reprezentacje, które zajmą trzecie i czwarte miejsca, zagrają z kolei w turnieju o Puchar Prezydenta IHF o miejsca od 17 do 32. Biało-czerwone barwy reprezentować będzie młodzieżowa reprezentacja Polski pod wodzą selekcjonera Rafała Bernackiego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button