PIŁKA RĘCZNA

Szczypiornistki z Lubina z Pucharem Polski. Miedziowe w podwójnej koronie

Wielki finał Pucharu Polski Kobiet 2024 w piłce ręcznej

W wielkim finale Pucharu Polski Kobiet 2024 drużyna MKS Zagłębie Lubin pokonała MKS Lublin (29:18) i zdobyła dziewiąte trofeum w historii klubu.

W decydującym meczu Pucharu Polski Kobiet 2024 w piłce ręcznej doszło do starcia mistrzyń oraz wicemistrzyń Polski. Zarazem do powtórki finału z 2021 roku oraz spotkania dwóch najbardziej utytułowanych drużyn w historii rozgrywek. MKS Zagłębie Lubin miało nadzieję na drugi z rzędu, a dziewiąty w historii Puchar Polski, podczas gdy MKS Lublin stało przed szansą na dołożenie do klubowej gabloty dwunastego Pucharu.

W piątek obie drużyny pewnie wygrały swoje mecze półfinałowe. Miedziowe pokonały KPR Gminy Kobierzyce wynikiem 25:19, a MKS Lublin nie dał większych szans drużynie Młyny Koszalin 28:20. W finale zapowiadały się o wiele większe emocje.

Ostatecznie różnica zatrzymała się na jedenastu “oczkach” (29:18), co oznacza, że MKS Zagłębie Lubin zdobyło drugi z rzędu, a dziewiąty w historii Puchar Polski, zapewniając sobie jednocześnie podwójną koronę na polskich parkietach! Miedziowe mają już bowiem w garści złote medale za zwycięstwo w bieżącym sezonie Superligi Kobiet.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Lublin 29:18 (16:8)

MKS Zagłębie Lubin: Zima, Maliczkiewicz – Promis, Pankowska, Grzyb, Przywara 6, Górna 6, Zych 1, Drabik 1, Szarkova, Milczarczyk, Michalak 3, Bujnochova 4, Machado Matieli 4, Jureńczyk 3, Milojević 1

MKS Lublin: Gawlik, Wdowiak – Olek, Płomińska 1, D. Więckowska 1, Tomczyk 1, M. Więckowska 3, Posavec 2, Pastuszka, Szynkaruk, Turkoglu, Balsam 2, Kovarova 2, Masna, Roszak 6, Achruk