PIŁKA RĘCZNA

Łódź. Superpuchar Polski w piłce ręcznej. To te kluby zagrają o te cenne trofea

Łódzka Arena

Zobacz kto zagra o Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24.

Poznaliśmy wszystkie drużyny, które zagrają o Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się w sobotę, 7 września w łódzkiej Arenie. Zobacz kto zagra o trofeum.

W meczu o Superpuchar Polski w piłce ręcznej – Łódź ’24 zagra zespół, który na koniec sezonu 2023/2024 sięgnie po tytuł Mistrza Polski oraz triumfator Pucharu Polski. Walka o Superpuchar odbędzie się zarówno w wydaniu kobiecym jak i męskim. 7 września w Atlas Arenie zostaną więc rozegrane dwa spotkania.

W pierwszym z nich wystąpi kobiecy zespół Zagłębia Lubin. Drużyna zapewniła sobie tytuł Mistrzyń Polski oraz zwyciężyła w Pucharze Polski. W związku z tym, że Miedziowe zgarnęły podwójną koronę, w walce o Superpuchar zmierzą się z KPR-em Gminy Kobierzyce, który na koniec sezonu 2023/2024 zajął 2. pozycję w tabeli Superligi Kobiet.

W meczu o Superpuchar mężczyzn zobaczymy dwa najlepsze polskie kluby ostatnich lat. Będzie to Wisła Płock (triumfator Pucharu Polski) oraz I. Kielce, która już teraz zapewniła sobie minimum

Wicemistrzostwo kraju – zespół aktualnie mierzy się w walce o zwycięstwo w lidze z Wisłą Płock. Mistrzem Polski zostanie drużyna, która w finale fazy PLAY-OFF wygra dwukrotnie. W pierwszym spotkaniu zwyciężyli

Nafciarze, a kolejny mecz już 26 maja w Kielcach. Starcia płocko-kieleckie od lat elektryzują fanów piłki ręcznej. To dwa kluby, które są potęgami nie tylko na rodzimym, ale i europejskim podwórku.

Organizatorzy Superpucharu zapewniają, że rozegranie 7 września dwóch spotkań na najwyższym poziomie to nie wszystko. W planach jest sporo imprez towarzyszących, stref kibica oraz atrakcji dla dużych i małych sympatyków piłki ręcznej.

– W ligowej piłce ręcznej od pewnego czasu planowaliśmy realizację nowego projektu, który byłby okazją do promocji dyscypliny na niespotykaną dotąd skalę – w nowej lokalizacji, kilkunastotysięcznej hali, z dużym show i wydarzeniami towarzyszącymi. Widowisko, które byłoby namiastką tego, co się dzieje w trakcie Final4 Ligi Mistrzów w Kolonii. Chcemy, by takim wydarzeniem był mecz o Superpuchar Polski – mówił Piotr Należyty, Prezes Superligi sp. z o.o.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button