FESTIWALEFILM I SERIALE

Gdynia. Plakat 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

FPFF

Prezentujemy plakat 47. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Jego autorką, tak jak w roku ubiegłym, jest ilustratorka i projektantka graficzna Ewelina Gąska.

Tegoroczny plakat, podobnie jak przed rokiem, kolorystycznie utrzymany jest w barwach naszej gdyńskiej identyfikacji wizualnej – czerni i złocie – i unika klasycznych filmowych konotacji.

– Motywem przewodnim plakatu jest liczba 47, która została skonstruowana tak, by sprawiała wrażenie trójwymiarowości oraz nawiązywała do światła reflektorów – tłumaczy autorka plakatu, Ewelina Gąska. – Od intensywnej złotej barwy przechodzi w czerń. Użycie przejścia kolorystycznego podbija przestrzenność plakatu. Projekt ma podkreślać rangę imprezy oraz nadać festiwalowi charakterystyczny ton wizualny.

Gdynia. Plakat 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (fot. org.)

Ewelina Gąska specjalizuje się w dziedzinie ilustracji i identyfikacji wizualnej. Na swoim koncie ma liczne wygrane konkursy graficzne, m.in. srebro i nominację w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Była także jurorką m.in. 20. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS „Zwierzę też człowiek” czy Young Creatives Cannes.

Głównym założeniem plakatu było unikanie elementów figuratywnych, stanowiących najprostsze skojarzenie z kinem i nadmorskim festiwalem.

– Bardzo zależało mi, żeby plakat był nowoczesny w formie i dobrze pasował do tego, czego publiczność może spodziewać się w Gdyni: prawdziwego święta polskich filmów, realizowanego z klasą i elegancją – wyjaśnia Dyrektor artystyczny festiwalu, Tomasz Kolankiewicz. – Festiwal to impreza zasłużona – prawie 50-letnia, ma jednak nadal dużo werwy i mam wrażenie, że po latach pandemii startuje z nową energią. Plakat dumnie zapowiada tegoroczną edycję: patrząc na listę zgłoszonych filmów prawdopodobnie najmocniejszą programowo od lat.

47. Festiwal Polskich FIlmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się od 12 do 17 września 2022 roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button