REPREZENTACJASKOKI NARCIARSKIE

FIS Grand Prix w Zakopanem. Kwalifikacje biało-czerwonych. Skład na „drużynówkę”

FIS Grand Prix 2019 w Zakopanem

Na Wielkiej Krokwi wystartowało 63 zawodników z 16 krajów wystąpiło w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego FIS Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem.

W piątek najlepszy okazał się Szwajcar Killian Peier, który za skok na odległość 136 metrów uzyskał 134,5 punktu. Tuż za nim, z notą niższą zaledwie o 0,1 punktu, uplasował się najlepszy z Polaków Dawid Kubacki, który okazał się najlepszy także w dwóch seriach treningowych.

Do niedzielnego konkursu indywidualnego zakwalifikowali się wszyscy startujący 16 sierpnia biało-czerwoni, a w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech z nich. Poza drugim Kubackim piąty był Jakub Wolny, tuż za nim znalazł się Kamil Stoch, a Piotr Żyła zajął 9. lokatę. I to właśnie tę czwórkę trener Michal Doležal desygnował do sobotniego konkursu drużynowego, w który Polacy będą z pewnością jednymi z głównych kandydatów do zwycięstwa. Najgroźniejszymi rywalami w jutrzejszym konkursie wydają się być Norwegowie, którzy zajęli dzisiaj odpowiednio 4., 7., 8. i 11. miejsce.

Wśród dziesięciu teamów, które zobaczymy w sobotniej „drużynówce”, kandydatami do podium będą też zapewne Japończycy, Słoweńcy i Niemcy.

Pierwsza seria sobotniego konkursu drużynowego zaplanowana jest na godz. 15:00 (seria próbna o 14:00). W niedzielnym konkursie indywidualnym skoczkowie rozpoczną rywalizację już o godz. 13:00 (o 12:00 seria próbna).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button