KONCERTYMUZYKA

Eurowizja Junior 2019. Noel Curran z EBU: Kraków gospodarzem. TVP: decyzja nie zapadła

Eurowizja Junior 2019 w Polsce

Zamieszanie co do miejsca zorganizowania Eurowizji Junior 2019 w Polsce!

Członek Zarządu Maciej Stanecki oraz przedstawiciele jednostek TVP spotkali się w siedzibie Telewizji Polskiej z przedstawicielami Europejskiej Unii Nadawców (EBU) – Noelem Curranem, Dyrektorem Generalnym EBU i Vanessą O’Connor, Dyrektorem ds. relacji członkowskich i komunikacji.

– Kraków będzie gospodarzem Eurowizji Junior w tym roku – powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Co oznacza, że konkurs odbędzie się w Tauron Arenie.

TVP zaprzecza, a w Tauron Arenie nic o tym nie wiedzą. W czasie planowanej Eurowizji Junior w krakowskiej hali są już zaplanowane inne wydarzenia.

Z drugiej strony gliwicki poseł PiS Jarosław Gonciarz lobbuje, by ten konkurs dla młodszej widowni odbył się w jego mieście.

Komunikat TVP na temat miasta-gospodarza konkursu Eurowizji Junior

W związku z informacjami, jakie pojawiły się na temat miasta-gospodarza konkursu Eurowizji Junior 2019, Telewizja Polska informuje, że decyzja o miejscu konkursu jeszcze nie zapadła.

Rozmowy w sprawie miejsca, gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2019, jeszcze trwają. Miasto Kraków jest jednym z kilku kandydatów na gospodarza wydarzenia, pod uwagę brane są też inne miasta.

Zgodnie z regulaminem decyzja o wyborze gospodarza Eurowizji Junior 2019 zapadnie w nadchodzących tygodniach. Informacja o decyzji zostanie ogłoszona za pośrednictwem oficjalnych kanałów informacyjnych EBU i Telewizji Polskiej.

Roksana Węgiel zwyciężczynią Eurowizji Junior 2018

Po triumfie Roksany Węgiel wiedzieliśmy, że gospodarzem tego konkursu będzie Polska. Tylko nie wiadomo jeszcze w jakim mieście zostanie zorganizowane to show. Prawdopodobnie odbędzie się w listopadzie.

5 listopada 2018 roku w Mińsku podczas 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci Roksana Węgiel reprezentowała nasz kraj z piosenką „Anyone I Want To Be”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button