INNE

Dzień Arabski. Prestiżowe biegi na Służewcu

Cztery gonitwy o nagrody imienne dla koni czystej krwi zaplanowano na niedzielę.

Najbardziej prestiżowym wydarzeniem Dnia Arabskiego będzie Nagroda Białki pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego (godzina 16.30). Interesująco zapowiada się też Nagroda Sabelliny, rozgrywana o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (godzina 15.00).

Zgodnie z przewidywaniami do wyścigu o Nagrodę Białki w terminie dodatkowym został zgłoszony podopieczny trenera Macieja Janikowskiego, wyhodowany i będący własnością Zbigniewa Górskiego Dragon, którego trzy dotychczasowe, zwycięskie starty, pozostawiły bardzo dobre wrażenie. Za przeciwników będzie miał utalentowane francuskie araby: Fly Hipolyte oraz „alkhalediahy”: ogiera Sahma i klacz Awasef. Zagadką jest też rosyjski Sandor. Trójka polskich koni: Sabella, Han Bersael oraz Fred również posiada spore możliwości.

Ubiegłoroczna derbistka Shannon Queen tym razem spotka się wyłącznie z klaczami w biegu o Nagrodę Sabelliny. Warto przypomnieć, że była ona niepokonana w dwunastu startach i pierwszy raz przegrała dopiero jesienią w gonitwie o Nagrodę Porównawczą. Od tamtej pory wiedzie się jej już gorzej, ale w rywalizacji ze ścisłą czołówką dwukrotnie zajmowała trzecie miejsca. Jej główne konkurentki spotkały się dwa tygodnie temu. Najlepsza okazała się utalentowana, szwedzka Top Medina, która po imponującym finiszu wyprzedziła również francuską Anood Al Khalediah.

W niedzielę czeka nas łącznie 9 wyścigów. Pierwsza gonitwa Dnia Arabskiego, rozgrywana o Puchar Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotra Dudy, rozpocznie się o godz. 14.30.

Bilety:
Strefa B – 5 zł
Strefa A    
Parter – 5 zł    
I piętro – 15 zł    
II piętro – 25 zł

Jak najlepiej dostać się na Tor Służewiec?

Najprościej komunikacją miejską m.in. jeżdżącym co pół godziny z pętli przy stacji Metro Wilanowska bezpośrednio na tor „wyścigowym” autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”) oraz tramwajem linii 4 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść piechotą do Alei Wyścigowej. Na Służewiec można również dojechać samochodem – wjazd od ulicy Puławskiej 266.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button