BYDGOSZCZ

Bydgoszcz 2019. Pectus gwiazdą Sylwestra Wolności na Starym Rynku

Wyjątkowy Sylwester Wolności w Bydgoszczy 2019

To będzie szczególna impreza sylwestrowa, podczas której przeniesiemy się w czasie do 1920 roku.

Wszystko z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski, którą obchodzić będzie w przyszłym roku. Zapraszamy na Sylwestra Wolności na Stary Rynek.

W przyszłym roku obchodzimy setną rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski. Koncert sylwestrowy przypomni to wydarzenie, przenosząc nas w czasie do 1920 roku. Zobaczymy i posłuchamy, jak bawiła się kiedyś Polska i cały świat.

Muzyczną podróż przez minione dziesięciolecia rozpoczniemy od zabawy w stylu przedwojennych kabaretów, gdzie królowały wieczorowe kreacje, pawie pióra, cylindry i smokingi, a na deskach teatrzyków rewiowych błyszczały talenty Eugeniusza Bodo, Zuli Pogorzelskiej i Adolfa Dymszy.

Ponadczasowe przeboje tamtych lat usłyszymy w wokalno – tanecznym widowisku w wykonaniu współczesnych gwiazd filmu i seriali – Edyty Jungowskiej, Małgorzaty Lewińskiej, Artura Pontka i Dariusza Taraszkiewicza.

Historyczną atmosferę będą także tworzyć statyści w strojach z epoki oraz grupy rekonstrukcyjne. Na rynku stanie także biały cadillac z 1921 roku.

Później przeniesiemy się do amerykańskich klubów nocnych, gdzie w latach 30-tych rozpoczynał światową karierę piosenkarz wszech czasów – Frank Sinatra. Wielkie przeboje tego wykonawcy zaśpiewa w sylwestrową noc wybitny polski wokalista Krzysztof Kiliański. Towarzyszyć będą mu znakomici muzycy, m.in. Henryk Miśkiewicz (saksofon), Robert Majewski (trąbka) czy Marcin Jahr (perkusja).

Listę gwiazd, które wystąpią w ostatni wieczór tego roku na Starym Rynku zamyka przebojowa grupa PECTUS, która przeniesie publiczność ponownie w muzyczny XXI wiek, przypominając swoje najpopularniejsze piosenki, w tym hity takie jak „Barcelona”, czy „Bez Ciebie”. Widowisko pełne muzyki i tańca zakończy zabawa z DJ-em w rytmie największych przebojów, które w 2019 roku rządziły na listach wszystkich rozgłośni radiowych.

Impreza rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy o godz. 01.30. Poprowadzą ją Malwina Bielicka i Jacek Pawlewski.

Tak jak w poprzednim roku, podczas Sylwestra w Bydgoszczy nie będzie pokazu fajerwerków ani innych głośnych pokazów pirotechnicznych z uwagi na dobro i zdrowie zwierząt. W zamian za to odbędą się pokazy świetlne.
(UMB)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Nieźle się będą musieli nagimnastykowac żeby zdążyć z Warszawy do Bydgoszczy lub na odwrót bo Warszawa ich też reklamuje jako swoje gwiazdy na sylwestra. Przypomina mi się skecz jednego z kabaretów o sylwestrze gdzie łączyli się z różnymi częściami polski w sylwestra i wszędzie była beata i Bajm pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button