BYDGOSZCZTORUŃ

Sprawca brutalnego napadu na taksówkarza zatrzymany

Kujawsko-pomorskie

Na trzy miesiące trafił do aresztu 40-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa.

Mężczyzna użył gazu, a następnie ugodził nożem taksówkarza. Zatrzymali go policjanci. Teraz może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w poniedziałek, 27.02.br. w Kowalewie Pomorskim około godziny 18.40. Patrol ruchu drogowego golubsko-dobrzyńskiej Policji, dostrzegł mężczyznę wzywającego pomocy. Mundurowi od razu podbiegli do niego. Okazało się, że 70-letni kierowca taksówki padł ofiarą napadu i jest ranny. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy, równolegle wzywając pogotowie ratunkowe. 70-letni pokrzywdzony trafił do szpitala.

Pokrzywdzony przekazał, że do Kowalewa Pomorskiego przyjechał z klientem, który zamówił kurs z Torunia do Kowalewa Pomorskiego. Po dojechaniu na miejsce, mężczyzna zamiast zapłacić za kurs, użył wobec taksówkarza gazu, a następnie ugodził go nożem i uciekł. Informacja ta trafiła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu, a następnie do wszystkich patroli będących w tym czasie w służbie.

Policjanci z Golubia-Dobrzynia zostali postawieni w stan gotowości. Ściśle współpracowali też z policjantami z Torunia, Wąbrzeźna i Rypina. Efektem tych dynamicznych działań było zatrzymanie, w niespełna dwie godziny od zdarzenia, sprawcy brutalnego napadu. Mężczyzna został ujęty w powiecie golubsko-dobrzyńskim. To 40-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Zaraz po zatrzymaniu trafił prosto do policyjnego aresztu.

Po zebraniu przez policjantów materiałów dowodowych, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali sprawcę brutalnego napadu na taksówkarza (wcześniejszy post)

Policjanci z Golubia-Dobrzynia (kujawsko-pomorskie), zatrzymali sprawcę napadu na taksówkarza. Zatrzymanemu 40-letniemu mieszkańcowi powiatu rypińskiego, wkrótce zostaną przedstawione zarzuty.

W poniedziałek, 27 lutego 2023 roku w Kowalewie Pomorskim około godziny 18.40, patrol ruchu drogowego golubsko-dobrzyńskiej policji wykonujący czynności, dostrzegł mężczyznę wzywającego pomocy. Mundurowi od razu podbiegli do niego. Okazało się, że 70-letni kierowca taksówki padł ofiarą napadu i jest ranny. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy, równolegle wzywając pogotowie ratunkowe.

Pokrzywdzony powiedział, że do Kowalewa Pomorskiego przyjechał z nieznanym mężczyzną, który zamówił kurs z Torunia do Kowalewa Pomorskiego. Po dojechaniu na miejsce, siedzący obok niego klient, zamiast zapłacić za kurs, użył wobec niego gazu, a następnie ugodził go nożem i uciekł. Informacja ta trafiła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu, a następnie do wszystkich patroli będących w tym czasie w służbie. Zaopatrzony przez medyków 70-letni pokrzywdzony trafił do szpitala.

Policjanci z golubsko-dobrzyńskiej jednostki zostali postawieni w stan gotowości. Ściśle współpracowali też z policjantami z Torunia, Wąbrzeźna i Rypina. Użyto psa tropiącego, który podjął trop i wraz ze swoim przewodnikiem szedł w ślad za sprawcą. Kryminalni zadziałali błyskawicznie. Efektem tych dynamicznych działań, było zatrzymanie, w niespełna dwie godziny od zdarzenia, sprawcy brutalnego napadu. Mężczyzna został ujęty w powiecie golubsko-dobrzyńskim. To 40-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Zaraz po zatrzymaniu trafił prosto do policyjnego aresztu.

Wkrótce, w prowadzonym w tej sprawie śledztwie, usłyszy zarzuty . Jeżeli ustalenia śledczych się potwierdzą, może mu grozić nawet kara dożywotnego więzienia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button