OPOLE

4-latek i jego 3-letnia siostra zgubili się. Policjantka zaprowadziła ich do domu

Prudnik

Prudniccy policjanci pomogli małym dzieciom bezpiecznie trafić do swojego domu.

4-letni chłopczyk i jego 3-letnia siostra spacerowali o 8 rano bez opieki po jednej z ulic miasta. Jak okazało się, dzieci niepostrzeżenie wyszły z mieszkania, kiedy ich rodzice jeszcze spali. Historia zakończyła się szczęśliwie. Miejscowa policjantka zaprowadziła je za rączkę do domu. Sytuacja ta pokazuje, jak ważne jest zaufanie dziecka do munduru. Uczmy nasze pociechy, że zawsze mogą podejść do policjanta i poprosić go o pomoc.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek (6 lutego), tuż po godzinie 8:00 na terenie Prudnika (woj. opolskie). Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców dotyczące dwójki małych dzieci spacerujących bez opieki na jednej z ulic miasta. Policjanci skierowani na miejsce szybko odnaleźli 4-letniego chłopczyka i jego 3-letnią siostrę. Dzieci chwilowo przebywały pod opieką osoby zgłaszającej.

Rodzeństwo było wystraszone, nie potrafiło podać swojego nazwiska oraz miejsca zamieszkania. Policjantka, która zaopiekowała się dziećmi, spacerowała z nimi po okolicy licząc, że rozpoznają swój dom. Tak też się stało i rodzeństwo bezpiecznie trafiło do swojego mieszkania. Jak się okazało, dzieci niepostrzeżenie wyszły z domu, kiedy ich rodzice jeszcze spali. Rodzice byli trzeźwi, jednak drzwi do mieszkania były otwarte.

Dzięki właściwej reakcji społecznej oraz szybkiej i skutecznej interwencji funkcjonariuszy historia zakończyła się szczęśliwie.

Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest zaufanie dziecka do munduru. Dlatego pamiętajmy, aby nie straszyć dziecka policjantem. Często bowiem słyszy się, ”Bądź grzeczny, bo zabierze Cię Pan policjant!”. Zdarza Ci się tak mówić? Zastanów się, czy w ten sposób właśnie nie przyczynisz się do nieszczęścia, gdy Twoja pociecha rzeczywiście będzie potrzebowała pomocy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Jak już policja próbuje ocieplać wizerunek to może w mniej oczywisty i żenujący sposób? BTW… Covid19, szmatki na twarzy i co robiły policjantki i policjanci, PAMIĘTAMY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button