KATOWICEPOZNAŃ

Sosnowiec i Września. Brutalne pobicia. Jeden z mężczyzn zmarł

Policja

Mężczyzna został pobity na swojej klatce schodowej.

Do tej sprawy zostało zatrzymanych dwóch młodych mężczyzn w tym 17-latek. Został im postawiony zarzut z kodeksu karnego, do którego się przyznali. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Wrześni (woj. wielkopolskie) został podbity przez dwóch nieznanych mężczyzn na swojej klatce schodowej. Do tego bolesnego zdarzenia dla 48-latka doszło 31 maja br. około godziny 20:00 na jednym z osiedli mieszkaniowych we Wrześni.

Mężczyzna wracając do swojego mieszkania zauważył grupę młodzieży, która bardzo głośno zachowywała się. Niestety zwrócenie uwagi będącym tam osobom spotkało się z ostrą dezaprobatą oraz natychmiastowym agresywnym fizycznym atakiem.

Kiedy 48-latek upadł na ziemie jego dwóch oprawców zasypało go gradem ciosów oraz kopnięć. Na ratunek przybył sąsiad 48-latka, który spłoszył napastników słowami, że zadzwonił na numer alarmowy.

Po złożonym zawiadomieniu do tej sprawy 2 oraz 3 czerwca br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców Wrześni w tym osobę nieletnią, która będzie odpowiadał jako dorosły.

W ramach wszczętego dochodzenia policjanci postawili 17 oraz 23-latkowi zarzut pobicia, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Napastnicy przyznali się do popełnionego przestępstwa.

Policjanci zatrzymali nieletnich, którzy brutalnie pobili 28-latka

Sosnowieccy kryminalni zatrzymali trzech nastolatków, którzy na terenie Sosnowca (Śląsk) brutalnie pobili 28-letniego mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł w szpitalu. Cała trójka została umieszczona w policyjnej izbie dziecka. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W niedzielny wieczór (9 czerwca) sosnowieccy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w Sosnowcu przy ulicy Zaruskiego w rejonie stadionu doszło do pobicia mężczyzny. Przybyli na miejsce mundurowi zastali nieprzytomnego 28-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju z obrażeniami ciała. Mężczyzna w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala, a policjanci podjęli natychmiastowe działania, by ustalić okoliczności tego zdarzenia i zatrzymać sprawców.

W wyniku skrupulatnych ustaleń sosnowieccy policjanci następnego dnia zatrzymali trzech 16-letnich mieszkańców Sosnowca, którzy brutalnie zaatakowali i pobili 28-latka. Niestety, jakich obrażenia doznał jastrzębianin były na tyle poważne, że dzisiaj mężczyzna zmarł w szpitalu.

Za popełniony czyn karalny pobicia, którego skutkiem była śmierć człowieka nieletni odpowiedzą przed sądem.

Wszczęte w sprawie postępowanie ma na celu wyjaśnienie wszystkich szczegółowych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button