Iga Świątek w 4. rundzie Miami Open 2024. O ćwierćfinał zagra z Rosjanką

WTA 1000

Prowadząca w rankingu WTA – Iga Świątek po wygranej 6:7 (7-9), 6:4, 6:4 z Czeszką Lindą Noskovą osiągnęła 4. rundę w turnieju WTA 1000 Miami Open.

Gra trwała aż dwie godziny i 41 minut. Teraz o miejsce w ćwierćfinale Polka powalczy z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową (WTA 16.).

Rosjanka w trzeciej rundzie pokonała swoją rodaczkę Anastazję Pawluczenkową 6:4, 3:6, 6:3.

Mecz rozegrany zostanie w nocy z poniedziałku na wtorek po godzinie 1:30 czasu polskiego.

Szansę na awans do 2. rundy Miami Open 2024 nie wykorzystał polsko-australijski debel Magdalena Fręch (PZTTeam/KS „Górnik” Bytom) i Daria Saville. W drugim secie prowadził 2:0, a w super tie-breaku 8-7, ale ostatecznie przegrał z Chinkami Xinyu Wang i SaiSai Zheng 7:5, 5:7, 8-10.

Za to od zwycięstwa rozpoczął występ w imprezie ATP 1000 w Miami Jan Zieliński (PZT Team/ CKT Grodzisk Mazwoeicki) w parze z Hugo Nysem z Monako. Pokonali Belgów Sandera Gille;a i Jorana Vliegena 7:6 (7-5), 7:6 (7-2). W drugiej rundzie staną na ich drodze Rohan Bopanna z Indii i Australijczyk Matthew Ebden, najwyżej rozstawieni w drabince.

W poniedziałek w 3. rundzie wystąpi dziewiąty w rankingu ATP Tour Hubert Hurkacz, a jego rywalem będzie Amerykanin Sebastian Korda. Mecz ten odbędzie się 25 marca nie wcześniej niż o 19:00 czasu polskiego.