WROCŁAW

Wrocław Respect – Sylwester 2019. Ewa Farna, Kamil Bednarek i… Taizé

Wrocławski Sylwester

Miejski Sylwester 2019 odbędzie się pod hasłem „Wrocław Respect”.

Koncerty Ewy Farnej, Kamila Bednarka i Sound’n’Grace, występy wrocławskich artystów, tajemnicza Gwiazda Północy i spektakularna oprawa – to tylko część atrakcji największej zabawy sylwestrowej w mieście.

Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku do zabawy dołączą m.in. tysiące młodych ludzi, którzy pod koniec roku przyjadą do Wrocławia na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé.

Integracyjna scena

Koncerty gwiazd będą przeplatane z występami artystów z Wrocławia. Zobaczymy m.in. twórców spektaklu „Prometeusz”, czyli akrobatów z agencji artystycznej Everest, bębniarzy Beats Beasts, a pod dyrekcją Macieja Wojciechowskiego zaśpiewa Wrocław Respect Choir – chór wrocławian.

– Co do wykonawców, z racji tego, że mamy taki rok przełomowy 2020, zaprosiliśmy dwudziestoparolatków, którzy swoją karierę zaczynali na początku tego wieku – mówi Krzysztof Maj, dyr. Strefy Kultury Wrocław. – Wystąpią Kamil Bednarek – bardzo pozytywna postać, zawsze uśmiechnięty i radosny, i dobrze znany wrocławianom. Niejako kontrapunktem dla niego będzie, reprezentująca i Polskę, i Czechy, nie mniej pozytywna Ewa Farna. A dla gości z Taizé, ale oczywiście dla wszystkich, którzy przyjdą na Rynek – chór Sound’n’Grace – czyli wspólne, radosne, energetyczne i wciągające śpiewanie, zachęcające do zabawy – wylicza Krzysztof Maj.

Tego świat nie widział…

Kilka minut przed północą, tuż po życzeniach prezydenta, zobaczymy coś, czego jeszcze świat nie widział: przebój tegorocznego Męskiego Grania „Sobie i Wam”, który wspólnie 200 osób, w tym setka zaproszonych na scenę wrocławian… wykona w języku migowym. Razem zaśpiewają także jedną z najpiękniejszych piosenek o miłości – „I want to know what love is” zespołu Foreigner.

Minutę przed wybiciem dwunastej pojawi się na scenie – i tego jeszcze nikt w Polsce nie robił – Gwiazda Północy, czyli wielka osobowość, która odlicza z publicznością ostatnie przed Nowym Rokiem 10 sekund.

Będzie nią gwiazda sportu wrocławskiego i światowego, medalistka olimpijska Renata Mauer-Różańska. Ale jak ten „znicz zapłonie”, jeszcze organizatorzy nie zdradzają, natomiast podkreślają, że niewątpliwie jest to także nawiązanie do przyszłorocznej olimpiady w Tokio, a także do bardzo ważnego sportowego wydarzenia, które już w lutym 2020 rozegra się we Wrocławiu, mianowicie do Mistrzostw Europy w Strzelectwie Sportowym.

W pierwszych minutach Nowego Roku rozpocznie się set DJ Gambita, z tancerzami, z chórem Macieja Wojciechowskiego, wszyscy zaśpiewają słynne „Sing Hallelujah!” Dr. Albana – dla Wrocławia, dla młodzieży z Taizé, dla wszystkich.

Wszystkie blaski północy

Nie będziemy witać Nowego Roku fajerwerkami, jednak czeka nas coś, dzięki czemu nawet o nich nie pomyślimy: tony serpentyn i confetti, a to, co zrobi o północy Renata Mauer-Różańska, będzie sygnałem do tego – niewątpliwie spektualarnego – pokazu. Plac Gołębi rozbłyśnie także tysiącami świateł, nie zabraknie dymów, iskier, ogni i innych widowiskowych efektów.

Dzięki nowoczesnej technologii scena będzie się przeobrażać w kolejne mosty, m.in. Rędziński, Grunwaldzki, Tumski. Kilkadziesiąt stobroskopów i reflektorów sprawi, że wrocławski ratusz zamieni się w największy w Polsce, mrugający kolorowymi światłami kolorofon, a cały plac Gołębi w wielką dyskotekę pod gwiazdami.

Sylwestrowy niezbędnik

– Sylwestrowa zabawa rozpocznie się o godz. 19.30.
– Na pl. Gołębi będzie się można dostać przez jedno z kilku wejść –bramki będą otwarte od godz. 19.00.
– Pierwsze 2020 osób, które pojawią się na Rynku, by wejść na imprezę, dostanie pamiątkowe szaliki, przedstawiające dłonie w uścisku.
– Zabawa będzie trwała do godz. 2.00.
– Zasady bezpieczeństwa – podobnie jak w ubiegłych latach na pl. Gołębi nie wnosimy: alkoholu, materiałów pirotechnicznych, szklanych butelek, niebezpiecznych narzędzi i innych przedmiotów, które mogłyby stanowić zagrożenie. Stojący przy bramkach pracownicy ochrony będą mieli prawo sprawdzić zawartość toreb i plecaków.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button