WROCŁAW

Wrocław. 15-latka spadła z wysokości 8 metrów do środka starego elewatora

Ruiny starego elewatora

– Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy 23 lutego o godzinie 16.37.

Na miejscu jest 6 zastępów straży pożarnej – informuje kapitan Damian Górka z wrocławskiej straży pożarnej. 15-letnią, ranną dziewczynę, ratownicy próbowali wyciągnąć ze środka elewatora przy użyciu specjalistycznego sprzętu alpinistycznego.

Ranna dziewczyna jest przytomna, kontaktowa. – Trwa akcja. Nie wiemy dokładnie, jakich obrażeń doznała – opowiada strażak.

Dawny elewator zbożowy przy ulicy Rychtalskiej na Kleczkowie został wybudowany przed wojną. Kiedyś przechowywano w nim zboże, dziś jest w ruinie. Należy do prywatnego właściciela.

Nastolatka, która spadła z wysokości 8 metrów, nie była na miejscu zdarzenia sama. To najprawdopodobniej towarzyszące jej osoby wezwały pomoc.

AKTUALIZACJA: GODZINA 19.50

Akcja straży pożarnej została zakończona. Ranną nastolatkę pogotowie zabrało do szpitala.

„23 lutego o godzinie 16:37 do SKKM PSP we Wrocławiu wpłynęło zgłoszenie dotyczące upadku z dużej wysokości 15 letniej dziewczyny, do którego doszło w opuszczonym budynku przy ul. Rychtalskiej we Wrocławiu. Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego, przy użyciu technik alpinistycznych ewakuowali osobę poszkodowaną z z przestrzeni, w której sie znajdowała. Nastepnie w noszach przymocowanych do kosza drabiny mechanicznej została ewakuowana z budynku i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania prowadziło 6 zastępów” – poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Niestety będący w ruinie stary elewator to miejsce częstych odwiedzin młodych wrocławian. Ostrzegamy i apelujemy, żeby nie wchodzić na teren elewatora. To nie jest pierwszy wypadek w tym miejscu!

W kwietniu ubiegłego roku dwaj mężczyźni w wieku około 20 lat wpadli tam do pustego szybu windy.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button