ŁÓDŹ

Wojna na Ukrainie. Radni Łodzi: nie uprawiajmy polityki na ludzkiej tragedii!

Nieśmy pomoc ludziom, to nie jest czas na politykę!

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – Od dwóch tygodni mamy do czynienia z niespotykaną od czasów II wojny światowej katastrofą humanitarną.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: – Trwa wojna na Ukrainie. Miliony uchodźców szukają schronienia i bezpieczeństwa. Docierają do Polski i do Łodzi. Widzimy także ogromną falę solidarności. Łodzianie otwierają swoje serca i domy dla ludzi uciekających przed wojną. Rada Miejska także jest solidarna. Czterdziestu radnych na ostatniej sesji głosowało za zerwaniem relacji partnerskich z miastami rosyjskimi i białoruskimi. Chcemy być razem ponad wszelkimi podziałami. Zwracam się do pani poseł Hanny Gill-Piątek o to, abyśmy nie dzielili się i nie wprowadzali polityki do obecnych działań. Powinniśmy ramię w ramię stanąć na ulicy Piotrkowskiej w namiocie oraz wszędzie tam, gdzie niesiona jest pomoc i pomagać uchodźcom. To nie jest czas, aby ugrywać kapitał polityczny na tragedii ludzi. Apeluję, żebyśmy nie próbowali rozgrywać tą kartą polityczną dramatu tych osób. Pani poseł proponuje, abyśmy w zasobie komunalnym kwaterowali uchodźców. Niestety Łódź nie posiada pustostanów i wolnych lokali, w którym można by zakwaterować Ukraińców. Posiadamy pomieszczenia do remontu, które są w ramach rewitalizacji. Poza tym posiadamy całą listę łodzian oczekujących na zakwaterowanie. Nieśmy pomoc ludziom, to nie jest czas na politykę.

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: – Wielokrotnie apelowaliśmy, żeby nie uprawiać polityki na ludzkiej tragedii. Niestety pani poseł nie wzięła tych słów do swojego serca i teraz chce uprawiać tanią, polityczną propagandę i populizm. Łodzianie zdali wzorowo egzamin z solidarności i empatii do drugiego człowieka. 25 tirów z pomocą humanitarna trafiło już na Ukrainę. Łódzki samorząd także stanął na wysokości zadania. Istnieją punkty informacyjne, gdzie Ukraińcy otrzymują pomoc. Apelujemy o solidarne pomaganie uchodźcom. Pokażmy swoją jednomyślność. Zabiegajmy, żeby w specustawie znalazły się zapisy, gwarantujące pieniądze samorządom, ponieważ będą one bardzo potrzebne uchodźcom.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button