ŁÓDŹ

Łódź pierwszym miastem z książką “Mamo, Tato, a co to jest to in vitro?”

Łódzkie

Jak wytłumaczyć dzieciom temat in vitro?

Miasto Łódź jako pierwszy samorząd w Polsce wprowadza na swoje półki książkę „Mamo, Tato, a co to jest to in vitro?” autorstwa Narine Szostak (200 egzemplarzy). Będą one dostępne w miejskich bibliotekach, Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora oraz będą wręczane parą korzystającym z programu In Vitro dla Łodzi, którym urodził się maluszek.

Książka została wydana pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi. Autorka książki mając wieloletnie doświadczenie w pomaganiu parom borykającym się z niepłodnością oraz wyzwaniami związanymi z ciążą i rodzicielstwem przygotowała niniejszą publikację, która pomaga rodzicom wytłumaczyć swoim pociechom w sposób niekontrowersyjny i zgodny z naukami medycznymi na czym polega in vitro.

– Książka napisana przez panią Narine Szostak odpowiada na wszystkie trudne pytania i pokazuje nam w przystępny sposób, jak o in vitro rozmawiać. Bardzo za tę książkę dziękuję. I zapewniam, że znajdzie ona poczesne miejsce w każdej z naszych miejskich bibliotek. A przy okazji – bardzo dobra wiadomość – mamy już 500 dzieci urodzonych w Łodzi z In vitro. A 2 stycznia, ruszyły zapisy do kolejnej edycji miejskiego programu. Znów przeznaczymy 1 mln zł dla par dotkniętych problemem bezpłodności. Skuteczność Programu In Vitro w Łodzi jest bardzo wysoka i wynosi 49,50%. W czerwcu 2024 r. w życie wejdzie państwowy program In Vitro. Ale do tego czasu na pewno realizowana będzie łódzka inicjatywa. – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Narine Szostak to absolwentka psychologii, która swoje życie zawodowe poświęciła kwestiom związanym  niepłodnością. Prowadzi projekt „Płodność Start”, a także jest Członkiem Komitetu Społecznego „Tak dla in vitro”, który przygotował obywatelski projekt ustawy przywracający krajowy program in vitro.

Jednocześnie poza wprowadzeniem książki na półki miejskich bibliotek i CZAS-ów zapraszamy na spotkanie z autorką, które odbędzie się 29.01. (poniedziałek) w bibliotece MEMO w Łodzi przy ul. Moniuszki 5 o godzinie 18:00. Będzie to możliwość do rozmowy z autorką o samej publikacji, ale także o życiowych doświadczeniach pracy z parami, które leczą niepłodność i walczą o szczęśliwe rodzicielstwo.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button