ŁÓDŹ

Uwaga na oszustów podających się za lekarzy

Łódź

Złodzieje wykorzystują wszelkie możliwe sposoby, by wyłudzić od swoich ofiar dane wrażliwe oraz pieniądze.

Ostatnio podszywają się pod… lekarzy z miejskich centrów medycznych w Łodzi. Przed oszustami ostrzegało ostatnio swoich pacjentów MCM Bałuty, a kilka miesięcy wcześniej poradnia z Polesia. Jak rozpoznać złodzieja i tym samym uchronić siebie oraz swoich bliskich?

Przede wszystkim powinni się mieć na baczności seniorzy. To głównie na ich nieuwagę oraz ufność czekają złodzieje. Należy pamiętać, że pracownik miejskiego centrum medycznego nigdy nie przyjdzie do domu pacjenta bez wcześniej umówionej wizyty. Dlatego podejrzanej osoby nie należy wpuszczać do domu. Jeśli nie zamawiałeś wizyty na dany dzień i godzinę – nie wpuszczaj osoby podającej się za medyka.

Przestępcom zależy przede wszystkim na naszych danych wrażliwych: numerze konta bankowego, imieniu, nazwisku oraz PESEL–u. Zdarzały się sytuacje, w których pod pozorem fikcyjnych recept i leków przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze. Należy pamiętać, że lekarz nigdy nie będzie też pytał o konto bankowe!

Lekarz, to zawód zaufania publicznego, dlatego oszuści tak chętnie podszywają się pod osoby, które ratują nasze życie. Złodzieje będą próbować każdego sposobu, by wejść do naszego mieszkania i okraść nas z pieniędzy, albo wyłudzić dane. Są w tym coraz bardziej „profesjonalni” dlatego tym bardziej trzeba być czujnym. Zawsze należy dwa razy zastanowić się, kogo wpuszcza się za próg swojego domu. W każdej takiej podejrzanej sytuacji należy też zawiadomić policję oraz naszą przychodnię.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button