ŁÓDŹ

Nowe centrum przesiadkowe w Piotrkowie Trybunalskim otwarte

Łódzkie

W Piotrkowie Trybunalskim otwarto nowoczesne Powiatowe Centrum Przesiadkowe.

W wydarzeniu, które odbyło się 12 lutego 2024 r., uczestniczył minister infrastruktury Dariusz Klimczak.

– Stworzono miejsce ważne zarówno z punktu widzenia pasażera, jak i przedsiębiorców zajmujących się przewozem osób. Jestem przekonany, że Powiatowe Centrum Przesiadkowe będzie tętniło życiem, także dzięki usługom pozatransportowym – powiedział minister D. Klimczak.

Pasażerowie korzystający z nowego centrum przesiadkowego zyskali do dyspozycji wyremontowany budynek dworca z poczekalniami, a kierowcy – miejsce wygodnego odpoczynku. Powstał również taras widokowy. W budynku pojawią się także punkty gastronomiczne i usługowe. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Budowa Powiatowego Centrum Przesiadkowego była podzielona na dwa etapy. W ramach pierwszego, zakończonego w ubiegłym roku, powstał plac manewrowy, zadaszone stanowiska przyjazdów i odjazdów autobusów, ławki i oświetlenie. Drugi etap polegał na wyremontowaniu budynku starego dworca PKS.

Inwestycję, której koszt całkowity wyniósł około 8,5 mln zł (3,5 mln zł etap pierwszy i 5 mln zł etap drugi), zrealizowało starostwo powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim. 3,6 mln zł pozyskano z budżetu państwa.

Z centrum przesiadkowego w Piotrkowie Trybunalskim korzysta już ok. 50 przewoźników, realizujących dziennie blisko 300 kursów na terenie powiatu piotrkowskiego, województwa łódzkiego oraz całego kraju, a także wykonywających przewozy międzynarodowe.

Drugi etap inwestycji obejmował kompleksowy remont budynku dworca, który nie tylko będzie pełnił funkcję poczekalni, lecz stanie się także centrum rolniczego handlu detalicznego. Wewnątrz budynku znajdują się poczekalnia oraz sanitariaty. Jest też miejsce pod usługi gastronomiczno-handlowe. Na szczycie obiektu ma działać kawiarnia z mini tarasem widokowym. Rolnicy z ziemi piotrkowskiej będą mieli możliwość bezpośredniej sprzedaży swoich produktów, umożliwiając mieszkańcom zakup „swojskich” wędlin, kiełbas, miodów, serów i innych wyrobów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button