ŁÓDŹ

Poddębice. Sprawca potrącenia policjanta zatrzymany. Potrzebna krew

Łódzkie

Wspólne działania policjantów w Łodzi doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o umyślne potrącenie policjanta, a także czynną napaść na łaskich funkcjonariuszy.

40-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek 6 stycznia 2024 roku w Poddębicach (woj. łódzkie) przy ulicy Łódzkiej. Wówczas to młodszy aspirant Krzysztof Sobieraj – funkcjonariusz ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach około godziny 23:15 podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Siedzący za kierownicą skody fabii mężczyzna, zamiast dostosować się do poleceń wydawanych przez policjanta i zjechać na pobocze, przyspieszył uderzając w funkcjonariusza, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Natychmiast współpatrolowiec udzielił pierwszej pomocy swojemu koledze, wezwał na miejsce pogotowie i powiadomił dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji. Potrącony policjant w stanie ciężkim trafił do jednego z łódzkich szpitali, gdzie do dziś walczy o życie.

Niezwłocznie, policjanci z Wydziału Kryminalnego poddębickiej jednostki oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podjęli czynności mające na celu odnalezienie sprawcy potrącenia. Kilka godzin po zdarzeniu, dyżurny łaskiej komendy otrzymał informację, że na terenie kompleksu leśnego w Kwiatkowicach płonie pojazd, który mógł uczestniczyć w opisywanym wcześniej zdarzeniu. Wstępne ustalenia wskazywały, że jest to pojazd marki Skoda Fabia, którego właścicielem jest mieszkaniec powiatu pabianickiego. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania wspomnianego mieszkańca. Wszystko wskazywało bowiem, że skoda została umyślnie podpalona, a jej właściciel oddalił się przed przybyciem mundurowych.

Około godziny 23:50 na jednym z duktów leśnych łascy funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął nerwowo zachowywać się. Gdy policjanci podjęli próbę interwencji mężczyzna stał się agresywny i dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza policji oraz uszkodził siekierą radiowóz. 40-latek został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że był to właściciel spalonego pojazdu. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu przez Prokuraturę Rejonową w Łasku zarzutu usiłowania zabójstwa. Jest to przestępstwo zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.

10 stycznia 2024 roku decyzją Sądu Rejonowego w Łasku podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna usłyszał także zarzut czynnej napaści na dwóch innych funkcjonariuszy Policji i zniszczenia radiowozu.

Potrzebna krew dla policjanta potrąconego w Poddębicach

Policjanci z apelem:

„Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc dla naszego kolegi Krzysztofa Sobieraja, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, który 6 stycznia w trakcie wykonywania czynności służbowych został potrącony przez kierującego pojazdem koloru srebrnego, najprawdopodobniej marki Skoda Fabia. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc proszeni są o oddanie krwi w najbliższej stacji krwiodawstwa. Przy oddaniu krwi prosimy o dopisek „Dla Krzysztofa Sobieraja. Szpital im. M. Kopernika w Łodzi”.”

Inne zdarzenie. Zatrzymany za zabójstwo partnerki

Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu (woj. łódzkie) wyjaśniają okoliczności śmierci 31-latki. Jej ciało odnaleziono w jednym z mieszkań w miejscowości Gaszyn. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 29-latka, który usłyszał już zarzut zabójstwa. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę, 6 stycznia 2024 roku w jednym z lokali mieszkalnych w miejscowości Gaszyn w gminie Wieluń. Z ustaleń policjantów wnika, że podczas kłótni, która wywiązała się pomiędzy 29-latkiem i jego 31-letnią partnerką, mężczyzna zranił śmiertelnie kobietę nożem. Na miejscu obecny był zespół karetki pogotowia, stwierdzono zgon kobiety. Do sprawy policjanci zatrzymali 29-letniego partnera ofiary.

Na miejscu zdarzenia wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności procesowe m.in. ustalili świadków, w obecności lekarza biegłego przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił 29-latkowi zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button