ŁÓDŹ

Łódź. Wyrzucono koty do śmieci. Akcja „Dajmy banerom drugie życie!”

"Nie wyrzucaj nas do śmieci"

Zwierzęta nie są odpadami – to żywe istoty.

MPO Łódź i Fundacja Kocia Mama rozpoczynają nową kampanię społeczną.

Na burtach śmieciarek łódzkiego MPO pojawiły się nowe grafiki. Nawiązują one do wzruszającej historii, jaka niedawno rozegrała się w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Pracownicy spółki natknęli się wówczas na porzucone, kilkudniowe kociaki. Od teraz zdjęcia odnalezionych zwierząt zdobić będą pojazdy MPO Łódź.

Kociaki, które otrzymały imiona Zwiastun i Nadzieja, trafiły pod opiekę Fundacji Kocia Mama. Dzięki zaangażowaniu opiekunek, maluchy mają szansę na nowe, lepsze życie. Mogą również poszczycić się sławą, bowiem stały się twarzami nowej kampanii „Nie wyrzucaj nas do śmieci”.

Pracownicy MPO uratowali kociaki

– W ostatnim czasie mieliśmy sytuację, gdy pracownicy segregujący gabaryty w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych uratowali dwa nowonarodzone kociaki. Zwierzaki to nie śmieci. Jest wiele instytucji w naszych miastach czy gminach, które zaopiekują się nimi. Nowe grafiki na burtach śmieciarek, które dzisiaj prezentujemy, mają zachęcić społeczeństwo do refleksji nad tym, jak każdy z nas może przyczynić się do zmiany losu bezdomnych zwierząt – powiedział prezes MPO-Łódź Jan Zbroński.

– Kocięta były bardzo małe i to wspaniałe, że społeczność MPO Łódź zaopiekowała się nimi. Daliśmy im na imiona Nadzieja i Zwiastun, bo mamy nadzieję, że taka sytuacja już się nigdy nie powtórzy, a zwiastować będą narodziny zwierzaków. Fundacja Kocia Mama zawsze chętnie przyjmiemy kocię życie. W ubiegłym roku uratowaliśmy ich 30. To ogromne wyzwanie, ale dzięki temu, że prowadzimy szeroko rozwinięty wolontariat, możemy to robić. Zachęcam, by nie odwracać głowy, tylko kontaktować się z nami – powiedziała prezes Fundacji Kocia Mama Iza Milińska.

Śmieciarki. Kampania – Nie wyrzucaj nas do śmieci (fot. UMŁ/MPO Łódź)

„Kilka tygodni temu, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Łodzi, rozegrała się historia, która poruszyła serca.

Pracownicy, sortując odpady gabarytowe, natknęli się na porzucone, kilkudniowe kociaki. To wydarzenie stało się impulsem do podjęcia działań, które zmienią przyszłość wielu bezdomnych zwierząt.

Kociaki trafiły pod opiekę Fundacji KOCIA MAMA. Dzięki zaangażowaniu i miłości nowych opiekunek, maluchy mają szansę na nowe, lepsze życie. Dzisiaj znalezione koty stają się twarzami nowej kampanii „Nie wyrzucaj nas do śmieci”.

Chcemy, aby ta kampania była przypomnieniem, że zwierzęta nie są odpadami – to żywe istoty, które zasługują na naszą troskę i szacunek. Nowe grafiki na burtach śmieciarek mają na celu zwrócenie uwagi na problem bezdomności zwierząt i zachęcenie społeczeństwa do refleksji nad tym jak każdy z nas może przyczynić się do zmiany ich losu.

Zachęcamy do adopcji, wspierania lokalnych schronisk i fundacji, a także do zgłaszania przypadków znęcania się nad zwierzętami. Każdy z nas może być częścią rozwiązania. Nie przechodźmy obojętnie obok cierpienia zwierząt – działajmy wspólnie, aby każde z nich znalazło bezpieczny dom” – czytamy na FB MPO Łódź.

Daj drugie życie wyborczym banerom! MPO Łódź wykorzysta je, by pomóc zwierzętom

Nie wiesz, co zrobić z banerami wyborczymi? Przywieź je do MPO-Łódź. Miasto ogłasza inicjatywę pod hasłem „Dajmy banerom drugie życie!”.

W ramach akcji wszyscy kandydaci startujący w minionych wyborach samorządowych mogą przekazać swoje reklamy, by mogły służyć nowym, szlachetnym celom.

Banery można dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Zamiejskiej 1 w Łodzi w godzinach pracy jednostki (poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 7:00–18:00, wtorek w godz. 7:00–20:00, sobota w godz. 7:00–13:00).

Zebrane materiały zostaną przekazane schroniskom i fundacjom opiekujących się bezdomnymi zwierzętami, gdzie posłużą jako izolacja i ochrona przed zimnem i wiatrem. Dodatkowo część banerów zostanie wykorzystana do stworzenia oryginalnych miejskich gadżetów, które będzie można zdobyć jako nagrody w konkursach organizowanych przez miasto.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Dla mnie to przejaw moralnej hipokryzji ludzi. Kociak w śmietniku – żal i lament. Nerka wycięta bezpańskiemu psu – sprawa dla prokuratora. Polowanie na sarny, zające, dziki, kaczki – sport dla Polityków, Prokuratorów, Biskupów. „Darz Bór”! A i tak pomijam już wysyłanie żołnierzy do Afganistanu w celu zabijania tam ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button