WARSZAWA

Warszawa. Krakowskie Przedmieście. Zapraszamy na jesienny spacer

Trakt Królewski

Macie ochotę na jesienny spacer po Krakowskim Przedmieściu?

Warto skorzystać z tej okazji, ponieważ w najbliższy weekend, 28-29 października, Trakt Królewski zmieni się w pieszo-rowerową promenadę po raz ostatni w tym sezonie.

Spacerowicze i sympatycy jednośladów wciąż mają szansę, by skorzystać z deptaku na Trakcie Królewskim. W najbliższy, piątkowy wieczór jego fragment – od ulicy Świętokrzyskiej do Miodowej – będzie wyłączony z ruchu po raz ostatni przed zimą.

Ograniczenia w ruchu

W czasie, gdy Krakowskie Przedmieście będzie deptakiem, możliwość dojazdu do posesji będą mieli wyłącznie posiadacze specjalnych identyfikatorów. Wjazd uprawnionych pojazdów na zamknięty fragment drogi będzie odbywał się ulicami Tokarzewskiego-Karaszewicza i Bednarską. Na tej drugiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy, utrzymany zostanie także zakaz zatrzymywania się.

Przejezdne będzie skrzyżowanie ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat – bez możliwości skrętu w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Na wszystkich wlotach weekendowego deptaku (ulice: Ossolińskich, Karowa, Królewska) zostaną ustawione betonowe bariery.

Trakt bez autobusów

Objazdami pojadą (od nocy z piątku na sobotę) autobusy linii: 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44. Więcej o zmianach w ich kursowaniu na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

W poniedziałkowy poranek, 30 października, zostanie przywrócona dotychczasowa, stała organizacja ruchu – na odcinku od ulicy Świętokrzyskiej do Miodowej. Wówczas na swoje podstawowe trasy w tym rejonie wrócą również autobusy. Od tej chwili pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursowały Traktem Królewskim przez cały tydzień.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button