PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Turcja mistrzem Europy 2021 w ampfutbolu. Polacy z brązem

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021

Reprezentacja Polski zdobyła brązowe medale Mistrzostw Europy Amp Futbol Kraków 2021.

W meczu o trzecie miejsce biało-czerwoni pokonali Rosjan 1:0 po golu Jakuba Kożucha.

W finale Turcja pokonała Hiszpanię aż 6:0.

– Wielu chłopaków jest zdołowanych, ale pomożemy im się podnieść – zapowiadał przed meczem Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski. W sobotę gospodarze przegrali 1:2 z Hiszpanami i stracili wyjątkową szansę na grę w finale przed własną publicznością. Świercz dotrzymał jednak słowa, bo Polacy w meczu o trzecie miejsce dominowali nad bardzo silnymi Rosjanami, dla których brak udziału w finale również był rozczarowaniem. W efekcie kilkutysięczny tłum kibiców zebrany na trybunach stadionu Cracovii był świadkiem spotkania zaciętego, ale i stojącego na wysokim poziomie. Obie drużyny miały swoje szanse, jednak to Polacy sprawiali wrażenie drużyny, która była bliżej przechylenia szali na swoją korzyść.

Świetnie dysponowanych i niezwykle mocnych w niedzielę biało-czerwonych nie podłamał choćby zmarnowany rzut karny w ostatniej akcji pierwszej połowy. Tej drużyny nic nie jest w stanie złamać, co Jakub Kożuch udowodnił już wiele razy. Wahadłowy reprezentacji stracił nogę w pożarze mieszkania, gdy ojciec uratował mu życie sadzając na parapecie po zewnętrznej stronie okna i przywiązując go kablem. Sam zginął w płomieniach, ale uratował życie syna, który jednak stracił nogę. Jakub Kożuch zdobył bramkę na wagę brązowego medalu, w dodatku oddając efektowny strzał z dystansu! To powtórzenie wyniku sprzed czterech lat, gdy w Turcji – w pierwszych w historii Mistrzostwach Europy w ampfutbolu – biało-czerwoni także zajęli trzecie miejsce.

– Krzyczałem do Bartosza Łastowskiego, żeby podał do mnie. I zrobił to, a ja uderzyłem. Myślę, że był to strzał nie do obrony. Nie sądziłem, że będę w stanie strzelić tego gola, ale jednocześnie wiem, że drużyna bardzo we mnie wierzyła. Jesteśmy brązowymi medalistami Euro! – cieszy się zdobywca jedynej bramki w niedzielnym spotkaniu Jakub Kożuch.

Kibice, jak zwykle licznie zebrani na trybunach stadionu Cracovii, żywiołowo dopingowali biało-czerwonych i stworzyli atmosferę o jakiej wiele obiektów sportowych w Polsce może tylko pomarzyć.

„To niesamowite, jak oni grają w piłkę!” „Jestem pierwszy raz na meczu ampfutbolu i już teraz wiem, że nie ostatni”, „To są prawdziwi herosi!” – te inne słowa wypowiadali fani pytani przez organizatorów o emocje związane z niedzielnym spotkaniem.

– To medal również Wasz-kibiców . To medal zdobyty nie tylko przez piłkarzy, czy sztab szkoleniowy, ale także przez fanów, którzy byli z nami od początku tego Turnieju. Wszyscy razem stworzyliśmy wielką ampfutbolową rodzinę. Każdego dnia czuliśmy wsparcie kibiców i bardzo im za to dziękujemy – mówi Krystian Kapłon.

W przerwie meczu Polska – Rosja wielkie oklaski zebrały pierwsze polskie ampfutbolistki. Monika i Zuzanna zaprosiły do rozpoczęcia treningów także inne panie chcące być pionierkami tej dyscypliny w Europie.

Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021. Reprezentacja Turcji ze złotem (fot. org.)

Mecz o 3. miejsce:

Polska – Rosja 1:0 (0:0)

Bramka: Jakub Kożuch (33)

Polska: Igor Woźniak – Przemysław Świercz, Kamil Rosiek, Przemysław Fajtanowski, Bartosz Łastowski, Krystian Kapłon, Kamil Grygiel oraz Jakub Kożuch, Mariusz Adamczyk.

Rosja: Abubakar Tołchadow – Igor Gamaonow, Magomied Abujew, Bisłan Szakbijew, Sulambek Mutajew, Dimitrij Udałow, Asłambiek Szachbułatow oraz Aleksandr Kożakin, Walerij Sadowski.

Mecz o 5. miejsce:
Anglia – Włochy 4:0 (1:0)
Bramki: Michael Chambers (4 – k., 36 i 40), David Tweed (53)

Mecz o 7. miejsce:
Francja – Irlandia 1:0 (0:0)
Bramka: Billy Lunaschi (36)

Mecz o 9. miejsce:
Grecja – Niemcy 0:1 (0:1)
Bramka: Christian Heintz (6)

Mecz o 11. miejsce:
Ukraina – Gruzja 0:0 pd., k. 1:3

Mecz o 13. miejsce:
Belgia – Izrael 0:1
Bramka: Ben Maman (26)

Finał

Turcja – Hiszpania 6:0

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Europy w ampfutbolu:

1. Turcja
2. Hiszpania
3. Polska
4. Rosja
5. Anglia
6. Włochy
7. Francja
8. Irlandia
9. Niemcy
10. Grecja
11. Gruzja
12. Ukraina
13. Izrael
14. Belgia

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button