LOTNICZE NEWSY

PP „Porty Lotnicze”, ABW i RCB. Współpraca na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa ruchu lotniczego

Warszawa

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zacieśniają współpracę w zakresie zapewniania najwyższego poziomu ochrony w transporcie lotniczym.

W dniach 16–17 września 2021 r. w Warszawie odbyła się konferencja, podczas której uczestnicy omówili zagadnienia dotyczące kwestii bezpieczeństwa lotnictwa oraz pochylili się nad podejmowanymi inicjatywami związanymi z zarządzaniem bezpieczeństwem. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na to, że prawidłowa praca portu lotniczego wymaga współdziałania wszystkich komórek odpowiedzialnych za zapewnienie właściwego poziomu ochrony.

„Sytuacja na świecie dynamicznie się zmienia, dlatego należy nieustannie podnosić standardy i przyglądać się wszystkim niepokojącym sytuacjom, które mogą zagrozić naruszeniem porządku” – powiedział Stanisław Wojtera, prezes PPL.

„Firmy i instytucje takie jak PPL, ABW i RCB powinny wychodzić naprzeciw potrzebom i wyzwaniom współczesnego lotnictwa i wspólnie monitorować poziom bezpieczeństwa, ponieważ jest ono priorytetem podczas wykonywania operacji lotniczych” – powiedział Grzegorz Grzegorski, Dyrektor Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW.

„W obecnych czasach informacje przekazywane są błyskawicznie, dlatego trzeba równie szybko na nie reagować. Tylko dzięki ścisłej współpracy jesteśmy w stanie to osiągnąć” – powiedział płk Konrad Korpowski, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele najważniejszych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu lotniczym. Poza organizatorami były to m.in. Urząd Lotnictwa Cywilnego, Państwowa Straż Pożarna, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Straż Graniczna i Wojska Obrony Terytorialnej.

Wszyscy uczestnicy konferencji byli zainteresowani zacieśnianiem dalszej współpracy oraz wyrazili przekonanie, że tego typu spotkania, podczas których możliwa jest wymiana doświadczeń i poglądów, zwiększają skuteczność systemu zarządzania kryzysowego w aspekcie bezpieczeństwa ruchu lotniczego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button